Avril Lavigne od dekady powtarza, że bardzo chciałaby rozwijać filmową karierę. W międzyczasie udało jej się zagrać małe role w produkcjach Fast Food Nation i Drapieżnik oraz pobawić się w dubbing w filmie animowanym Skok przez Płot. Od premiery tych obrazów minęło już prawie dziesięć lat, a w tym czasie Avril wzbogaciła swoją dyskografię, wypuściła własną linię odzieżową i kilka zapachów. Okazuje się jednak, że co ma wisieć, nie utonie…

Czyżby na horyzoncie pojawiła się godna uwagi propozycja, którą żal było odrzucić? Za Avril bardzo ciężki rok. Borelioza, na którą artystka zapadła najprawdopodobniej wiosną 2014 roku, skutecznie pokrzyżowała jej zawodowe plany. Przyczyniła się do szybszego zakończenia cyklu promocji wydanej jesienią 2013 roku płyty Avril Lavigne i zamknęła ją w domu na prawie rok. Teraz czas wychylić się z zacisznej Kanady.

Popkulturowa zbieranina

Avril Lavigne zostanie Królewną Śnieżką w produkcji zatytułowanej Charming. Film animowany w reżyserii Rossa Venokura będzie pełen gwiazdorskich głosów, a te główne przypadły w udziale piosenkarkom młodego pokolenia. Obok wspomnianej już Lavigne pojawi się Ashley Tisdale (Kopciuszek), Gloria Tang Tsz-kei (Śpiąca Królewna) i wcielająca się w główną rolę, Demi Lovato (Lenore).

Wybór ma nie być przypadkowy – Charming to animowana komedia z elementami musicalowymi. Każda z głównych postaci ma w produkcji także śpiewać, a więc pytanie, kto wcieli się w rolę Księcia? Pojawiły się już głosy, że będzie to Nick Jonas. Jak Lavigne odnajdzie się w tłumie bacznie obserwowanych przed media młodych muzyków? Reżyser już rozpoczął mini kampanię reklamową i wychwala piosenkarkę w mediach społecznościowych.

Super produkcja

Pierwsze doniesienia o Charming sięgają jesieni 2014 roku, ale jak na razie producent John H. Williams, znany z pracy przy Shreku, nie wychyla się z komentarzami na temat nowego obrazu. Do tej pory poinformowano, że będzie to film w wersji 3D produkcji amerykańsko-kanadyjskiej, ze wstępną datą premiery zaplanowaną na rok 2016.

Scenariusz autorstwa Rossa Venokura powstał na bazie kultowych bajek, stąd obecność Kopciuszka i Królewny Śnieżki. Ślicznotki z bardzo dobrze znanych nam bajek będą walczyły o wdzięki Królewicza. A wszystko ma być utrzymane w wesołym, momentami nieco ironicznym tonie. Jak wpleść w to elementy musicalu? I ile rzeczywiście będzie tego zapowiadanego śpiewania – nie wiadomo.

Początkowy budżet wynosił 20 milionów dolarów, ale po tym, jak producentem wykonawczym została sama Demi Lovato, fundusze mogły nieco podskoczyć.

Na dobry początek

Od kwietnia, kiedy to na okładce magazynu People pojawiła się nazwa choroby, na jaką zapadła Avril, piosenkarka małymi krokami stara się wrócić do zawodowego życia. Dwa tygodnie po publikacji wzruszającego wywiadu, ukazał się pierwszy od 2013 roku nowy utwór Avril.

Piosenka Fly została wydana w ramach promocji tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych i według słów piosenkarki jest to dopiero wstęp do muzycznych wydawnictw, jakie zaplanowała na ten rok.

Do życia wraca także zawieszona – na długo przed chorobą – linia odzieżowa Abbey Dawn, której pierwsze nowe projekty po cichu trafiły do internetowej sprzedaży. Co wydarzy się do momentu premiery Charming? Pod znakiem zapytania stoi świąteczny album, który już od kilku lat jest zapowiadany przez Avril. Jeśli to, co od kwietnia dzieje się wokół nazwiska Lavigne to jedynie rozgrzewka, zanosi się na ciekawy rok. Zwłaszcza, że piosenkarka postanowiła znów przenieść się do tętniącego życiem Los Angeles.

AF

Podobne Posty