Długo trzeba było czekać na w pełni autoryzowany film o Kurcie Cobainie. Wreszcie jest i ma pokazać, że legendarny wokalista i gitarzysta wcale nie chciał stać się legendą, głosem pokolenia i przemawiać przez miliony młodych ludzi.

Dokument Cobain: Montage of Heck powstał z połączenia prywatnych, niektórych nigdy wcześniej nie publikowanych materiałów, które zdecydowała się udostępnić najbliższa rodzina muzyka. Producentem wykonawczym produkcji jest córka Cobaina, Frances Bean a reżyserem Brett Morgen. Na ekranach polskich kin będzie dostępny 23 kwietnia i 29 kwietnia, w Multikinie. W Ameryce będzie go można obejrzeć na HBO.

Dodatkową zachętą do obejrzenia Cobain: Montage of Heck ma być publikacja nieznanych utworów muzyka, prywatnych zapisków, tekstów piosenek, rysunków, zdjęć i nagrań video. W niedawnej rozmowie z magazynem Rolling Stone Frances przyznała, że jej celem było stworzenie autentycznego dokumentu, nie kolejnego mitu o jej ojcu. W tym celu poprosiła przyjaciół Kurta o komentarze, które zamieszczono w dokumencie.

Podobne Posty