Zoe Sugg, znana milionom internetowych widzów, jako sympatyczna Zoella właśnie zdradziła pierwsze szczegóły dotyczące jej drugiej książki. W prawie półgodzinnym vlogu Brytyjka wyjawiła tytuł oraz datę wydania następcy Girl Online, książki na swój sposób kultowej, bo przetłumaczonej na prawie 40 języków i bijącej rekordy sprzedaży.

Już w kwietniu Zoe informowała, że druga część Girl Online nie będzie nosiła tytułu Girl Online 2, choć pod taką nazwą występuje w przedsprzedaży już od dłuższego czasu i dotrzymała słowa. Książka Girl Online – On Tour ukaże się 20 października, przynajmniej taka data dotyczy Wielkiej Brytanii. W Polsce pewnie pojawi się z początkiem 2016 roku. Poprzednią książkę Zoelli wydało u nas Wydawnictwo Insignis.

Uwielbiam proces pisania tej książki. Zwłaszcza rozwijanie postaci, dodawanie nowych i rozwijanie fabuły. Był to bardzo twórczy proces i mam nadzieję, że pokochacie ją tak mocno, jak ja.

O czym będzie? Tutaj autorka – użycie tego terminu jest adekwatne, bowiem tym razem Zoella włożyła w książkę zdecydowanie więcej pracy niż w tworzenie poprzedniej – jest oszczędna w komentarzach, ale tym którzy przeczytali Girl Online chyba nie trzeba tłumaczyć, że związek Penny przetrwał, a nawet rozwinął się w muzyczną podróż dookoła świata. To akurat sugeruje okładka książki.

Dalsze przygody Penny i Noah poznajemy sześć miesięcy po wydarzeniach opisywanych w pierwszej książce. Noah zabiera Penny w europejską trasę koncertową. Recenzję pierwszej książki Zoelli, wydanej w listopadzie 2014 roku, znajdziecie TUTAJ.

Podobne Posty