Electronic Arts zapowiedziało nową odsłonę swojej flagowej serii gier wyścigowych. Gra określona jako kompletny reboot serii i nazwana po prostu Need for Speed, ukaże się tej jesieni na PC, Playstation 4 i Xbox One. Za grę odpowiedzialne jest studio Ghost Games, które ma na swoim koncie poprzednią odsłonę serii, Need for Speed Rivals z 2013 roku.

Twórcy zarzekają się, że słuchali uważnie feedbacku i zamierzają dostarczyć grę, której oczekują fani. Efektem jest coś, co na pierwszy rzut oka przypomina miksturę Undeground z Most Wanted. Będzie więc głęboka customizacja, nocne miejskie wyścigi, ucieczki przed policją oraz silny nacisk na element narracyjny. Gra będzie działać na najnowszej wersji silnika Frostbite.

Opublikowano także pierwszy teaser, zapowiadając że jego pełnej wersji możemy się spodziewać 15 czerwca, czyli tuż przed rozpoczęciem się targów E3 w Los Angeles. Na samych targach zostanie natomiast zapewne pokazany gameplay.

Wprawdzie nie jestem wielkim miłośnikiem stylistyki Undeground zainspirowanej pierwszym Fast & Furious i wolałbym, żeby seria wróciła do swoich prawdziwych korzeni z czasów pierwszych pięciu odsłon, to mimo to z pewnością dam szansę Ghost Games. Przede wszystkim dlatego, że studio złożone jest z ludzi będących weteranami gatunku z m.in. nieistniejących już studiów Bizarre Creations (Project Gotham Racing) i Black Rock Studios (Split/Second), a także z byłych pracowników Criterion (Burnout, NFS Hot Pursuit z 2010 i Most Wanted z 2012) czy Codemasters (DiRT, GRID, F1). Ich poprzednia gra, NFS Rivals była bardzo solidna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt iż był to debiut studia, a także tytuł startowej nowej wówczas generacji konsol.

Podobne Posty