Codemasters zapowiedziało nową odsłonę oficjalnej gry na licencji mistrzostw Formuły 1, F1 2016. Gra ukaże się już tego lata na Xbox One, PS4 i PC. Twórcy zapowiadają, że produkcja będzie zawierała najbardziej rozbudowany tryb kariery spośród wszystkich wydanych jak dotąd przez nich gier.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym, Codemasters wskazują na kluczowe dla gry nowości, które mają zapewnić najwierniejsze jak dotąd odwzorowanie zawodów F1. Wśród nich znajdują się przygotowany od nowa samochód bezpieczeństwa wraz ze swoim wirtualnym odpowiednikiem, a także implementacja zupełnie nowego toru miejskiego w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Nowy tryb kariery składał się będzie z 10 sezonów, a integralną jego częścią, obok zmagań na torze, będą działania zakulisowe, takie jak zarządzanie zespołem. Przygotowania do zawodów, w tym przystosowywanie i testowanie konfiguracji pojazdu pozwoli wynajętym inżynieriom na przygotowanie ulepszeń. Wszystko to odbywać się będzie nie na nudnych i statycznych ekranach menu, ale w szczegółowo odwzorowanym zapleczu, gdzie czekać na nas będą wirtualni inżynierowie i asystenci, animowani przy użyciu technologii motion capture.

Kolejną interesującą nowością jest edytor pory dnia, który pozwoli dowolnie dostosować aspekt wizualny zmagań na torze. Gry z cyklu F1 słyną z zaimplementowanego już lata temu dynamicznego cyklu pogodowego i chociaż na płynny cykl dobowy przyjdzie nam jeszcze poczekać, wprowadzenie możliwości ręcznego doboru tego parametru jest mile widzianą nowinką. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie tak dawno temu Codemasters wcieliło w swe szeregi członków zamkniętego przez Sony studia Evolution, którego ostatnią grą był Driveclub. Produkcja ta imponowała w pełni konfigurowalną i płynnie zmieniającą się porą dnia i pogodą, oferując moim zdaniem najbardziej imponujące jak dotąd efekty oświetleniowe tej generacji. Nie wiadomo, czy członkowie ekipy Evolution zdążyli już „pogrzebać” przy F1 2016, ale jeśli nie, z pewnością niebawem usłyszymy o kolejnym tytule, który ukaże się pod szyldem Codemasters, być może już na tegorocznym E3.

Podobne Posty