Larry Edsall

Forza z własnym eventem na E3

Microsoft zapowiedział osobny event dedykowany serii Forza Motorsport podczas tegorocznych targów E3. Impreza odbędzie się w Petersen Automotive Museum w Los Angeles 13 czerwca 2016, zaledwie kilka godzin po głównej konferencji Xbox Briefing. Tego dnia spodziewamy się pierwszej oficjalnej zapowiedzi nowej gry z cyklu Forza, którą najprawdpodobniej będzie Forza Horizon 3.

Jak na razie o nowej produkcji wiemy bardzo niewiele. W marcu Microsoft lakonicznie poinformował, że nowa gra z cyklu Forza zaanonsowana zostanie na tegorocznym E3, a samochodem okładkowym będzie najnowsze Lamborghini Centenario. Chociaż nie zostało to jeszcze w żaden sposób potwierdzone, wszelkie poszlaki wskazują na to, że nową grą będzie trzecia odsłona “spin-offu”, Forza Horizon. Wiemy, że twórcy dwóch pierwszych części, Playground Games, pracują obecnie nad “ścisle tajnym” projektem, jak można wyczytać na ich profilu na Twitterze.

Warto przypomnieć, że jak dotąd gry z cyklu Forza Horizon ukazywały się w odstępach dwuletnich, na przemian z główną serią Forza Motorsport. Pierwsza część Horizon ukazała się jesienią 2012 roku, a Forza Horizon 2 jesienią 2014 roku. Ponadto, jest zdecydowanie zbyt wcześnie na nową odsłonę Forza Motorsport, której szósta odsłona miała premierę jesienią 2015 roku i nadal otrzymuje wsparcie w formie dodatków i rozszerzeń – całkiem niedawno ukazało się duże rozszerzenie NASCAR, dodające osobny tryb kariery, nową trasę w dwunastu wariantach i wszystkie pojazdy NASCAR tegorocznego sezonu.

Jeśli nową odsłoną serii będzie rzeczywiście Forza Horizon 3, otwartą kwestią pozostają jak na razie spekulacje dotyczące świata gry. Pierwszy festiwal Horizon odbył się w amerykańskim stanie Colorado, drugą edycję przeniesiono na stary kontynent, gdzieś pomiędzy francuską riwierę a północne rejony Włoch. Fani gry przewidują, że w trzeciej odsłonie seria przeniesie się w bardziej dla nas egzotyczne miejsca, a wśród typów najczęściej przewijają się Japonia i Australia.

Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się najprawdopodobniej już niebawem – oczekujemy pierwszych oficjalnych informacji w trakcie konferencji Xbox E3 2016 Briefing, która rozpocznie się 13 czerwca 2016 o godz. 18:30 czasu polskiego.

lamborghini_geneva_forza6