GRID

Games with Gold na czerwiec

Deals with Gold znów na fali wznoszącej. Po dosyć nieciekawym maju, czerwcowa oferta gier, które otrzymają za darmo posiadacze złotych abonamentów Xbox Live, prezentuje się nad wyraz okazale. To miły powrót do kwietniowej formy Microsoftu, który wówczas sprezentował nam znakomite Sunset Overdrive, The Wolf Among Us, Dead Space i Saints Row IV.

Na Xbox One, od 1 do 30 czerwca pobrać będzie można Goat Simulator, czyli jak sam tytuł wskazuje… symulator kozy. Ten wyprodukowany przez Coffee Stains Studios tytuł to zdecydowanie najpopularniejsza gra z gatunku “symulator czegoś bezsensownego”, która zapoczątkowała cały nurt gier pokroju “symulator kamienia”. Dla odmiany jednak, ta nie jest aż taka zła i z pewnością przynajmniej osobom o specyficznym poczuciu humoru zapewni kilka godzin niezobowiązującej, bezmyślnej zabawy. W końcu nie każda gra musi traktować o ratowaniu świata z rąk terrorystów/kosmitów/zombie. A do tego będzie można zasilić gamerscore kilkoma łatwymi aczikami.

Od 16 czerwca do 15 lipca dostępne będzie zaś The Crew – prawdziwa gwiazda tego zestawienia. To bardzo solidna samochodówka w konwencji MMORPG od Ubisoftu, w której do naszej dyspozycji oddane zostają “całe”, nieco skompresowane Stany Zjednoczone. Gra całkiem niedawno doczekała się całkiem poważnego odświeżenia graficznego (które dodało m.in. zmienną pogodę) i sporego rozszerzenia Wild Run, dzięki któremu w grze pojawiły się nowe kategorie pojazdów: motocykle, monster trucki, samochody do driftu i dragstery. Wysoce prawdopodobne jest, że Wild Run zostanie przecenione o 50%, może być to więc świetny moment, by w nie zainwestować.

Przyjrzyjmy się teraz grom na Xbox 360: od 1 do 15 czerwca pobrać będzie można Super Meat Boy, czyli hardkorową platformówkę od Team Meat. Protagonistą jest dzielny kawałek mięsa, który wyrusza na ratunek swojej dziewczynie. Niech nie zmyli Was minimalistyczna oprawa, ta gra to prawdziwe dwuwymiarowe wyzwanie dla tych, co zjedli zęby na erze 8 i 16-bitowej. Zaś od 16 do 30 czerwca dostępne będzie XCOM: Enemy Unknown od Firaxis Games, czyli ciepło przyjęta, współczesna wersja klasycznej, popularnej strategii turowej z lat 90-tych, UFO: Enemy Unknown. Oczywiście obie gry zadziałają także na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności.