Games with Gold na grudzień

Z małą obsuwą, przyglądamy się grudniowym propozycjom w ramach Games with Gold. Po dosyć przeciętnym listopadzie, Microsoft wraca do formy z czterema sympatycznymi prezentami pod choinkę dla posiadaczy konsol Xbox.

Na Xbox One, miesiąc otwiera Sleeping Dogs: Definitive Edition, dostępne do pobrania od 1 do 31 grudnia. Niby to tylko remaster nie najnowszej już gry, ale za to jednej z lepszych spośród tych z otwartym światem, które uwieczniły poprzednią generację. Sleeping Dogs nadal nie ma się czego wstydzić i nawet w zestawieniu z GTA V wypada świetnie, jeśli przymknąć oko na jedyną poważną moim zdaniem wadę gry, jaką jest fatalny model jazdy. Cała reszta, od narracji, przez atmosferę, aż po genialne uliczne walki zasługuje na to, by się z nią zapoznać. Jeśli więc nie mieliście jeszcze okazji zasmakować w życiu policjanta działającego pod przykrywką w szeregach triady, teraz jest znakomita ku temu okazja.

Od 16 grudnia do 15 stycznia pobrać będzie można Outlast – jeden z lepszych horrorów obecnej generacji. I to takich prawdziwych horrorów, gra bowiem cieszy się uznaniem jako jedna z nielicznych, które potrafią naprawdę przestraszyć. Jeśli więc macie ochotę wybrać się z kamerą na podczerwień do mrocznych, opuszczonych lokacji w których będą Was gonić przerażający kolesie z genitaliami na wierzchu, przygotujcie miejsce na dysku swojej konsoli.

Posiadacze poczciwych Xboksów 360 także dostaną dwa łakome kąski w grudniu. W pierwszej połowie grudnia (od 1 do 15) do pobrania dostępny jest Outland – jedna z lepiej ocenianych dwuwymiarowych platformówek sceny “indie”.

Z kolei druga połowa miesiąca (od 16 do 31) przyniesie prawdziwego klasyka gatunku samochodówek – Burnout Paradise, przez wielu uważanego za najlepszą zręcznościową ścigałkę poprzedniej generacji. I nie bez powodu – to była ostatnia gra spod znaku Burnout zrobiona przez Criterion, zanim zespół został oddelegowany do tworzenia kolejnych odsłon Need for Speed. Dość powiedzieć, że do dziś próżno szukać w ścigałkach takiej destrukcji (deformowalne karoserie), a to wszystko w otwartym świecie i 60 klatkach na sekundę!

Oczywiście obie gry z X360 będą także dostępne na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. Tymczasem czekamy na coroczną świąteczną wyprzedaż na Xbox Live i liczymy, że tym razem 24 grudnia sieć nie padnie i będziemy mogli spokojnie ogrywać te wszystkie wspaniałości, robiąc sobie czasem przerwę na opłatek czy też barszcz z uszkami.