Po kilku naprawdę dobrych miesiącach, w tym bardzo przyzwoitym czerwcu, lipiec w Games with Gold prezentuje się nieco mniej okazale. Zaskoczeń brak: gra od Ubisoftu? Jest. Gra z serii LEGO? Jest. Premierowa dla platformy gra indie? Jest.

Na Xbox One, miesiąc otwiera Grow Up (od 1 do 31 lipca) – sympatyczna platformówka 3D od Ubisoftu, w której sterujemy poczciwym robotem, poszukującym części do swojego statku kosmicznego. Drugą grą będzie Runbow (od 16 lipca do 15 sierpnia) – nie goszcząca wcześniej na Xbox One dwuwymiarowa platformówka nastawiona na grę wieloosobową, w której gracze ścigają się w dynamicznie zmieniającym się środowisku. Brzmi znajomo? Tak, miesiąc temu w ramach Games with Gold dostaliśmy bardzo podobne Speedrunners.

Na Xbox 360, pierwszym tytułem jest Kane & Lynch 2 (od 1 do 15 lipca). Charakterystyczną cechą tej trzecioosobowej gry akcji jest jej unikalny styl wizualny: gra wygląda jak zlepek kiepskiej jakości materiałów video nagranych telefonem komórkowym lub kamerami monitoringu. Zainteresowała mnie ona ze względu na możliwość rozegrania kampanii w co-opie, więc może przejdę ją z kolegą. Drugą grą będzie LEGO Pirates of the Caribbean – tytuł tłumaczy wszystko, jeśli ktoś jest fanem klocków i piratów to nie trzeba go przekonywać.

Jak zwykle, obie gry z X360 działają także na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. W ubiegłym miesiącu, zapowiadana gra Dragon Age: Origins była niedostępna w Polsce, a zamiast niej pojawiła się genialna platformówka 2D, BattleBlock Theater – warto dać jej szansę! W tym miesiącu nie powinno być takich psikusów.