flickr.com

Games with Gold na luty

Początek roku 2017 w Games with Gold nie był zbyt huczny. Na szczęście w lutym będzie już znacznie lepiej. Oto, jakie gry przygotował Microsoft dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live w nadchodzącym miesiącu.

Na Xbox One, miesiąc otwiera Lovers in a Dangerous Spacetime (dostępne od 1 do 28 lutego) – zabawna gra zręcznościowa stworzona do kanapowego co-opa do 4 graczy jednocześnie. Jako małe, śmieszne, kolorowe stworki biegamy po statku kosmicznym broniąc się przed atakami nieprzyjaciół. Tytuł ten od dłuższego czasu jest na moim radarze dzięki licznym rekomendacjom jako idealna pozycja do wspólnego chaotycznego i wesołego ogrywania z drugą połówką, więc na pewno dam jej szansę.

Ku mojej ogromnej radości, w Games with Gold regularnie goszczą samochodówki. Nie inaczej będzie w lutym, kiedy w naszych domowych garażach zaparkuje Project CARS (od 16 lutego do 15 marca). Jeśli ktoś ma ochotę spróbować swoich sił w symulacyjnej konwencji, a nie przypadła mu do gustu Forza Motorsport, Project CARS to rozsądna alternatywa. Wśród najmocniejszych stron tego tytułu wskazać należy pełen, dynamiczny cykl dobowy i zróżnicowaną pogodę. O grze pisaliśmy już wiele razy, także przed premierą.

Na Xbox 360, miesiąc otwiera Monkey Island 2: SE (od 1 do 15 lutego), czyli druga część legendarnej przygodówki. Pierwszą część otrzymaliśmy raptem 4 miesiące temu i teraz będzie można kontynuować tę kultową przygodę. Współczesną reedycję tej gry wzbogacono m.in. o odświeżoną grafikę w wysokiej rozdzielczości, tak aby gra nie straszyła pikselami osób, które nie są retrofetyszystami.

Drugą pozycją z poprzedniej generacji będzie smakołyk dla fanów Gwiezdnych WojenStar Wars: The Force Unleashed (od 16 do 28 lutego). Jest to trzecioosobowa gra akcji, fabularnie łącząca dwie oryginalne trylogie. Oczywiście obie gry z X360 grywalne będą także na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności.