Games with Gold na maj

Kwiecień w Games with Gold był świetny – trudno przebić taką ofertę. Ale maj także nie zapowiada się źle, w dodatku tym razem proponowany zestaw gier jest nieco bardziej zróżnicowany gatunkowo.

Na Xbox One, miesiąc otworzy Giana Sisters: Twisted Dreams – Director’s Cut (od 1 do 31 maja) czyli współczesna wersja klasycznej 8-bitowej platformówki The Great Giana Sisters z Commodore 64. Edycja Director’s Cut zawiera podstawową kampanię oraz wypuszczony nieco później dodatek DLC w postaci Rise of the Owlverlord. Sama gra to klasyczna platformówka o milusiej oprawie graficznej i piekielnym poziomie trudności – w trakcie podróży trzeba przełączać się między siostrami, co powoduje także zmianę otaczającego świata.

Drugą grą będzie Lara Croft and the Temple of Osiris (od 16 maja do 15 czerwca). Kontynuacja przygód Lary Croft w spin-offie prezentującym akcję w rzucie izometrycznym. Jest to idealna gra do kanapowego co-opa, nawet do 4 graczy jednocześnie. Co ciekawe, zarówno ilość wrogów, jak i zagadki środowiskowe dopasowują się do ilości graczy, dzięki czemu nigdy nie jest zbyt łatwo lub zbyt trudno. Przeszedłem kampanię już dawno temu i rekomenduję każdemu, kto poszukuje gry akcji do przechodzenia wspólnie z kimś.

Na Xbox 360, maj zacznie się z Star Wars: The Force Unleashed II (od 1 do 15 maja), czyli sequelem gry akcji TPP osadzonym w świecie Gwiezdnych Wojen. A jakby komuś nadal nie było mało mieczy świetlnych i chorych na astmę czarnych charakterów, to w drugiej połowie miesiąca otrzymamy Lego Star Wars: The Complete Saga (od 16 do 31 maja), czyli tak naprawdę zestaw dwóch gier: Lego Star Wars: The Video Game oraz Lego Star Wars II: The Original Trilogy.

Jak zwykle, obie gry z X360 będą także działać na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności. Ponadto, do 15 maja, nadal dostępne jest The Walking Dead: Season 2, którego wręcz nie wypada nie znać. Niebawem publicznie uruchomiona zostanie także zupełnie nowa usługa – Xbox Game Pass, umożliwiająca kupno abonamentu na gry.