Trials of the Blood Dragon

Games with Gold na marzec 2018

Znamy już gry, które otrzymają w marcu posiadacze złotych abonamentów Xbox Live w ramach Games with Gold. Ubiegły miesiąc był pod tym względem całkiem przyzwoity – zwłaszcza dla fanów czterech kółek. Marzec prezentuje się dosyć skromnie, chociaż moim zdaniem warto dać szansę przynajmniej dwóm z czterech gier.

Na Xbox One, miesiąc otworzy Trials of the Blood Dragon (dostępny od 1 do 31 marca). Tytuł kojarzy się z dwoma pozornie zupełnie różnymi grami – Trials to seria w której pobijamy czasy na wyczynowych motorach, a Blood Dragon pamiętają zapewne fani serii Far Cry ze świetnego, humorystycznego spin-offu, który zagościł jeszcze na Xboksie 360 (gra Far Cry 3: Blood Dragon została także swego czasu udostępniona w ramach Games with Gold). A co wyjdzie z połączenia tych dwóch gier? Właśnie Trials of the Blood Dragon.

Można więc spodziewać się zakręconej fabuły, parodiującej filmy akcji i komiksy z lat 80-tych. Gameplay zasadniczo podzielić można na dwie kategorie: klasyczne plansze znane z serii Trials, w której w jak najszybszym czasie pokonać musimy pełną przeszkód trasę jadąc na motorze, oraz dosyć przeciętnie zrealizowane sekwencje platformowe. Fanom Trialsów polecam ze względu na jak zwykle świetnie zrealizowaną część motorową, ale fanom platformówek polecić niestety nie mogę.

Drugą grą będzie Superhot (od 16 marca do 15 lutego) – pierwszoosobowa strzelanina rodzimego pochodzenia, o której swego czasu było dosyć głośno. A to ze względu na niekonwencjonalny pomysł, polegający na tym, że w świecie gry czas upływa wyłącznie wtedy, kiedy porusza się nasz bohater. Naszym zadaniem oczywiście jest pokonanie wszystkich przeciwników na planszy, nie dając się zabić. Nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale Superhot jest bardzo chwalony zarówno w branżowych mediach, jak i w społeczności graczy i z pewnością warto dać mu szansę.

Na Xbox 360 jest już trochę gorzej. Pierwszą grą będzie Brave: The Video Game (od 1 do 15 marca), czyli gra na podstawie filmu Disney’a z 2012 roku, znanego w Polsce pod tytułem Mérida Waleczna. Tytuł prezentuje się jako dosyć przeciętna mieszanka gry akcji i prostej platformówki i zainteresują się nią raczej tylko najmłodsi, najbardziej zagorzali fani kinowego pierwowzoru. Drugim tytułem zaś będzie Quantum Conundrum (od 16 do 31 marca), czyli pierwszoosobowa gra logiczna na modłę popularnego Portala.

Oczywiście, wszystkie gry na X360 udostępnione w ramach programu Games with Gold, będą także działać na Xbox One, dzięki kompatybilności wstecznej.