Never Alone

Games with Gold na grudzień 2018

Listopad dla posiadaczy Xboksów był obfity w dobre tytuły. Zarówno w Games with Gold jak i w Xbox Game Pass zawitały znakomite tytuły, gwarantujące długie godziny dobrej zabawy. Grudzień to już tradycyjnie czas wyprzedaży świątecznej, a więc oferta Games with Gold nie zawierająca tym razem wielkich hitów nie powinna szczególnie martwić.

Na Xbox One pierwszą udostępnioną grą będzie Q.U.B.E. 2 (od 1 do 31 grudnia). Jest to stosunkowo świeża gra, bo jej premiera miała miejsce w marcu bieżącego roku. Miłośnicy rozwiązywania przestrzennych zagadek logicznych będą usatysfakcjonowani. Q.U.B.E. 2 to jeden z licznych tytułów czerpiących inspirację z bardzo popularnego w swoim czasie Portala, który połączył konwencję pierwszoosobowej gry akcji ze środowiskowymi zagadkami logicznymi. Tytuł ten może podobać się także pod względem przyzwoitej oprawy graficznej.

Drugą grą będzie Never Alone (od 16 grudnia do 15 stycznia). Produkcja ta była przeceniana wielokrotnie, ale jeśli jeszcze z jakiegoś powodu nie wylądowała w Waszej biblioteczce, warto się z nią zapoznać. To tytuł jedyny w swoim rodzaju. Powstał we współpracy z natywnymi mieszkańcami Alaski, co pozwala zaznajomić się z inuickimi legendami z pierwszej ręki.

Bohaterką gry jest mała eskimoska dziewczynka, która wraz z arktycznym liskiem wyrusza w niebezpieczną podróż, by stawić czoło legendarnym demonom. Zrealizowana w formie platformówki z elementami logicznymi produkcja daleka jest może od technicznej doskonałości, ale nadrabia to wzruszającą historią i niepowtarzalnym urokiem. Z pewnością jest to znakomita pozycja do wspólnego ogrywania w trybie kooperacji w długie zimowe wieczory. Pięknym dodatkiem do gry są znakomite filmy dokumentalne ukazujące kulisy powstawania gry oraz trudności życia na arktycznej Alasce.

Na Xbox 360 miesiąc otworzy Dragon Age II (od 1 do 15 grudnia). To klasyczna gra z gatunku gry akcji z elementami RPG, której premiera odbyła się jeszcze w 2011 roku. Ciekawszą pozycją jest jednak ostatnia gra w zestawieniu. Po raz pierwszy w ramach Games with Gold otrzymamy bowiem grę z oryginalnego Xboksa. Będzie nią Mercenaries: Playground of Destruction (od 16 do 31 grudnia), czyli jedna z pierwszych gier, która tak sprawnie zrealizowała formułę beztroskiej rozwałki w otwartym świecie, pozostawiając gracza w ogromnej swobodzie działania.

Oczywiście zarówno Dragon Age II jak i Mercenaries: Playground of Destruction zadziałają także na Xbox One, dzięki kompatybilności wstecznej. Ten drugi tytuł jest nawet ulepszony na Xbox One X, dzięki czemu można zagrać w rozdzielczości 4K.