Znamy już gry, które w kwietniu otrzymają posiadający złote abonamenty użytkownicy konsol Xbox. Zgodnie z zapowiedzią, jest to miesiąc prawdziwych hitów!

Na Xbox One, miesiąc otwiera pełny sezon przygodówki od Telltale – The Wolf Among Us. Gra będzie dostępna od 1 do 30 kwietnia. To jedna z lepszych gier od Telltale i chociaż, podobnie jak pierwszy sezon The Walking Dead, zaczyna się dosyć powoli, wystarczy dać jej szansę by przekonać się, że robi się bardzo interesująco i fabuła wciąga. Szczególnie, że wyjątkowo dobrze sprawdził się w tej konwencji świat komiksu Fables, a takiego stylu wizualnego próżno szukać w innych tytułach.

Drugą grą, dostępna od 16 kwietnia do 15 maja będzie Sunset Overdrive i to jest prawdziwa bomba tego zestawienia. To pudełkowa, wysokobudżetowa trzecioosobowa gra akcji w otwartym świecie dostępna wyłącznie na Xbox One, w dodatku jedna z najlepszych. Podobnie jak w przypadku The Wolf Among Us, jest to tytuł wyróżniający się niepowtarzalnym stylem wizualnym, chociaż utrzymany jest w zupełnie innym klimacie. Tutaj mamy do czynienia ze zwariowanym poczuciem humoru, kolorowym światem i unikatowym połączeniem strzelaniny z bohaterem poruszającym się niczym Tony Hawk!

Na Xbox 360, od 1 do 15 kwietnia dostępna będzie klasyka growego horroru, czyli pierwsza część Dead Space. Pierwsza odsłona to była niemal zupełnie inna gra niż jej najnowsza, trzecia część. Tutaj możemy poczuć autentyczny dyskomfort i niepokój towarzyszący niepewności, czy aby na pewno przetrwamy następne starcie z przerażającym potworem obcej rasy. z kolei od 16 do 30 kwietnia zagramy w coś, co poniekąd ma wiele cech wspólnych z Sunset Overdrive – czyli nie mniej zwariowana gra Saints Row IV. Mnóstwo akcji, supermoce, przegięte poczucie humoru w otwartym świecie – ta gra łamie wszelkie reguły i daje pełną swobodę w dobraniu metod eksterminacji nieprzyjaciół.

Jest to niewątpliwie najsilniejszy miesiąc w historii Games with Gold – samo Sunset Overdrive by tutaj wystarczyło, ale na dokładkę otrzymujemy dwa solidne tytuły pudełkowe na 360 i pełen sezon przyzwoitej epizodycznej przygodówki od Telltale. Oczywiście wszystkie cztery gry będą działały na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności. Jeśli ktoś wahał się z zakupem abonamentu Gold, teraz jest najlepszy moment.