Games with Gold na lipiec

Nowy miesiąc oznacza nowe darmowe gry od Microsoftu dla posiadaczy konsol Xbox w ramach programu Games with Gold. Aby móc skorzystać z oferty, wystarczy posiadać złoty abonament Xbox Live. Czerwiec przyniósł całkiem przyzwoite tytuły, w tym samochodówkę od Ubisoftu z olbrzymim otwartym światem zatytułowaną The Crew. Przyjrzyjmy się propozycjom przygotowanym dla graczy na lipiec.

Miesiąc otworzy Banner Saga 2 – tytuł premierowy dla posiadaczy konsoli Xbox One. Grę pobrać będzie można pomiędzy 1 a 31 lipca. Jest to utrzymana w kreskówkowej stylistyce mieszanka strategii turowej z RPG i jeśli ktoś lubi tego typu gry, zakładam, iż będzie to dla nich smakowity kąsek. Ja ogrywanie owego tytułu sobie raczej daruję, nie przekonuje mnie bowiem nawet umiejscowienie akcji w świecie skandynawskiej mitologii. Od 16 lipca do 15 sierpnia na Xbox One udostępniona zostanie kolejna premierowa gra, a będzie nią prosta układanka logiczna Tumblestone. To może być całkiem sympatyczna popierdółka, ale w gry tego typu raczej gra się na urządzeniach mobilnych podczas podróży pociągiem, a nie na konsoli podłączonej do dużego ekranu oferującej znacznie bardziej intensywne doznania. Chociaż kto wie, w trybie wieloosobowym może być całkiem ciekawie…

Na konsoli Xbox 360 zaś, od 1 do 15 lipca udostępniona zostanie klasyka od Ubisoftu – Rainbow Six Vegas 2. W tej wydanej 8 lat temu pierwszoosobowej strzelance z elementami taktycznymi, dowodzimy grupą wyspecjalizowanych komandosów walczących z terroryzmem. Temat na czasie, więc może przypadnie do gustu osobom, które nie miały możliwości ogrania tego tytułu przez prawie dekadę od jej premiery. O ile oczywiście nie odstraszy ich nieco archaiczna już oprawa graficzna (sporo brązu i rozmyć, charakterystycznych dla pierwszej fali tytułów poprzedniej generacji). Od 16 do 31 lipca zaś pobrać będzie można Tron Evolution, fabularnie będąca prequelem filmu Tron Legacy. W praktyce jest to niskich lotów gra akcji z elementami platformowymi, która nie jest w stanie zachęcić mnie kompletnie niczym nawet do instalacji.

Szkoda, że w okresie growej wakacyjnej posuchy, trafił się także suchy miesiąc w Goldzie. Podczas kiedy ekscytujących premier jak na lekarstwo, byłaby to doskonała okazja by zachęcić większą liczbę graczy do wykupienia abonamentów Gold. A tak, przynajmniej w moim wypadku, lista gier w zakładce “Do instalacji” powiększy się o kolejne 4 tytuły, których prawdopodobnie nigdy nie zainstaluję. Oby sierpień był pod tym względem ciekawszy!