Games with Gold na listopad 2018

Zapowiedź pierwszych gier, które zawitają w Xbox Game Pass w listopadzie pozytywnie mnie zaskoczyła. Jak na tym tle prezentuje się oferta Games with Gold na listopad? Miesiąc temu było nieźle – przede wszystkim ze względu na znakomite Overcooked.

Na Xbox One posiadacze złotych abonament Xbox Live otrzymają za darmo Battlefield 1 (do pobrania od 1 do 30 listopada). Tej gry chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – seria Battlefield to obok Call of Duty najsłynniejsza współczesna seria pierwszoosobowych wojennych strzelanin. “Jedynka” w tytule nie oznacza pierwszej części serii, lecz I Wojnę Światową. Weźmiemy udział w zmaganiach na jej frontach zarówno w trybie wieloosobowym, jak i w kampanii dla pojedynczego gracza (to drugie już niestety przestało być normą). Gra nie szokuje niczym odkrywczym, ale jest to solidny, wciąż świeży tytuł. W pamięci zapadła mi zwłaszcza sekwencja bitwy powietrznej nad Londynem. Oprawa robi nadal wrażenie, zwłaszcza że całkiem niedawno Battlefield 1 doczekał się aktualizacji dodającej wsparcie dla Xboksa One X.

Druga gra reprezentuje nurt gier niezależnych – będzie to Race the Sun (od 16 listopada do 15 grudnia). Wyścigi bardzo często goszczą w ofertach zarówno Games with Gold jak i Xbox Game Pass. Lecz tym razem mamy do czynienia z tytułem zgoła odmiennym od typowych samochodówek. Tutaj naszym “bolidem” jest coś przypominającego kształtem ptaka i tym czymś lecimy na złamanie karku w kierunku słońca. Naszymi przeciwnikami są upływający czas i konieczność omijania przeszkód przy zawrotnych prędkościach. Grafika jest mocno symboliczna i składa się najprościej mówiąc z kolorowych brył geometrycznych.

Tytuły na X360 to dwa klasyki. Pierwszym jest Assassin’s Creed (od 1 do 15 listopada). Gry z tej serii regularnie goszczą w Games with Gold, a tym razem pojawi się odsłona, która wszystko zapoczątkowała. Niech Was nie zmyli to, że jest najstarsza. Chociaż ukazała się w 2007 roku, będzie wyglądać świetnie na współczesnych ekranach, dzięki rozdzielczości 4K dostępnej dla posiadaczy Xboksa One X. Pozwoli też odwiedzić jedne z najciekawszych lokacji w historii serii, m.in. Jerozolimę, Damaszek i Akkę.

Drugą grą jest Dante’s Inferno (od 16 do 30 listopada). Ta wydana w 2010 roku produkcja zabierze nas w podróż po 9 kręgach piekła, bazując na klasycznym poemacie Dantego Alighieri Boska komedia. Pamiętam, że dawno temu ogrywałem demo i chociaż nie przepadam za tzw. hack’n’slashami, tak Dante’s Inferno miało w sobie to coś, co nawet mi się podobało. Z chęcią skorzystam z tej szansy, aby powrócić do pełnej wersji. Jeśli zawsze zazdrościliście posiadaczom Playstation serii God of War, to wcale nie jest zła alternatywa.

Tradycyjnie obie gry z X360 zadziałają także na Xboksie One dzięki kompatybilności wstecznej.