Zbliża się marzec, a to oznacza kolejną porcję darmowych gier dla posiadaczy konsol Xbox i złotych abonamentów w usłudze Xbox Live. Tym razem udostępnione zostaną aż cztery „pudełkowe” gry i jak zwykle te z X360 będą działać także na XBO dzięki wstecznej kompatybilności.

Na Xbox One miesiąc otwiera Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, który dostępny będzie od 1 do 31 marca. Ta dobrze oceniana przygodówka pozwoli wcielić się nam w legendarnego londyńskiego detektywa i rozwiązywać zagadki. Z kolei od 16 marca do 15 kwietnia pobrać będzie można Lords of the Fallen, czyli naszą rodzimą produkcję od City Interactive, będącą miksturą gry akcji i RPG.

Tytuły na Xbox 360 przedstawiają się następująco: od 1 do 15 marca dostępny będzie Supreme Commander 2, czyli rzadko widywana na konsolach strategia czasu rzeczywistego. W drugiej połowie marca, od 16 do 31, pobierzemy pierwszą część słynnej serii Borderlands, czyli bardzo udany miks strzelaniny i RPG, utrzymany w cel-shadingowej grafice.

To najciekawszy i najmocniejszy zestaw Games with Gold od wielu miesięcy. Miejmy nadzieję, że co najmniej równie wysoki poziom Microsoft utrzyma w kolejnych miesiącach.

2016.02.27 - nius