Games with Gold na sierpień

Lipiec nie był szczególnie ekscytujący, jeśli chodzi o gry udostępnione posiadaczom konsol Xbox i złotego abonamentu Xbox Live w ramach programu Games with Gold. Sierpień zapowiada się znacznie ciekawiej, chociaż zestaw nie każdemu przypadnie do gustu.

Na Xbox One, miesiąc otworzy Warriors Orochi 3 Ultimate, które dostępne będzie do pobrania od 1 do 31 sierpnia. Ta osobliwa japońska bijatyka, w której sterowany przez nas wojownik walczy z miliardami przeciwników, to w istocie crossover między seriami Dynasty Warriors i Samurai Warriors. Nigdy nie kusiło mnie, żeby z pomocą własnego portfelu zasmakować w tego typu zabawie, ale sierpień będzie dobrą okazją, by po raz pierwszy zakosztować w tych dziwadłach dalekiego wschodu.

W drugiej połowie miesiąca dostaniemy dla odmiany coś skrajnie “zachodniego” – od 16 sierpnia do 15 września pobrać będzie można WWE 2K16. Tytuł zdradza chyba wszystko, a ta garstka fanów wrestlingu w Polsce powinna być zadowolona, tym bardziej, że to najnowsza edycja gry, która ukazała się pod koniec zeszłego roku.

Tytuły na Xbox 360 (w które będzie można zagrać także na XBO dzięki wstecznej kompatybilności) są zdecydowanie bardziej “uniwersalne” i mają szansę przypaść do gustu każdemu graczowi. W pierwszej połowie miesiąca dostaniemy Spelunky – jeden z największych hitów indie poprzedniej generacji, a zarazem platformówkę, która tylko pozornie wygląda bardzo klasycznie. Gra ta rozpropagowała proceduralnie generowane poziomy, kładąc podwaliny pod dziesiątki naśladowców i podgatunek tzw. “rogalików”. Nasz bohater zapuszcza się w głębokie jaskinie, gdzie będzie omijał pułapki, walczył z potworami i szukał skarbów – a wszystko w przyjemnej, rysunkowej grafice 2D, tym razem pozbawionej pretensjonalnego rozpikselowania.

Od 16 do 31 sierpnia dostępne zaś będzie Beyond Good & Evil HD, czyli “remaster” kultowej gry będącej miksem przygodówki i gry akcji z akcją ukazaną z trzeciej osoby, w której kierujemy poczynaniami fotoreporterki, a towarzyszy nam świniopodobny wujek o wdzięcznym imieniu Pey’j. Fabuła gry to jedna z jej najmocniejszych stron, warto więc poznawać ją samodzielnie.