Games with Gold na sierpień 2018

W lipcu nieco kręciłem nosem, ale Games with Gold na sierpień to zupełnie inna para kaloszy. Nawet najwięksi malkontenci znajdą w tym zestawie coś dla siebie. Microsoft pokazuje, że wartościowe tytuły nadal będą trafiać do oferty Games with Gold, a nie tylko do Game Passa. I dobrze!

Na Xbox One, miesiąc otworzy niekwestionowana gwiazda całego zestawu – Forza Horizon 2 (dostępna do pobrania od 1 do 31 sierpnia). Była to pierwsza odsłona serii, która zawitała na nowej generacji i zachwyciła ogromnym skokiem jakościowym względem również bardzo udanej “jedynki”, która ukazała się jeszcze na Xboksie 360. Mimo że “dwójka” liczy już sobie 4 lata, nadal potrafi zachwycić i można ją traktować jak równorzędną część obok fantastycznej “trójki” i nadchodzącej “czwórki”. Forza Horizon 2 pozwala ścigać się w otwartym świecie wybrzeża śródziemnomorskiego, na zróżnicowanej mapie zawierającej najpiękniejsze zakątki południowej Francji i północnych Włoch. Obecność tej znakomitej gry jest dobrą wiadomością nawet dla mnie – posiadacza wersji płytowej od dnia premiery, wszak wreszcie będę mógł ją “wymienić” na wygodniejszą w użyciu wersję cyfrową.

Drugą grą na Xbox One będzie For Honor (od 16 sierpnia do 15 września). Niby kolejna gra Ubisoftu, ale tym razem naprawdę nie byle jaka – to całkiem udana trzecioosobowa gra akcji z naciskiem na multiplayer, w której kierujemy postacią należącą do jednej z trzech frakcji: wikingów, rycerzy lub samurajów i bierzemy udział w ogromnych starciach przy użyciu broni białych. Oprawa jest pierwszorzędna, a system walki ciekawy, przystępny i bardzo satysfakcjonujący. Wszystkich zaś, których odstrasza słowo ‘multiplayer’ uspokoi możliwość grania solo. Jest nawet szczątkowy tryb fabularny dający pretekst do zaliczania kolejnych starć. Z chęcią dam temu tytułowi drugą szansę po całkiem przyjemnie spędzonym czasie z wersją próbną.

Posiadacze Xboksów 360 także będą zadowoleni z sierpniowych propozycji. W pierwszej połowie miesiąca pobrać będzie można Dead Space 3 (od 1 do 15 sierpnia) – trzecią część kultowej serii trzeciosobowych gier akcji. Dwie pierwsze części (które także gościły w Games with Gold w przeszłości) były udanymi hybrydami gier akcji z horrorem, a trzecia część dość mocno odchodzi od tradycji swoich poprzedniczek, ale jest nadal całkiem udaną strzelanką.

Ostatnią grą miesiąca będzie Epic Mickey 2: The Power of Two (od 16 do 31 sierpnia), czyli niezwykle ambitny projekt ojca Deus Exa, Warrena Spectora. Niech Was nie zmyli kolorowa oprawa i obecność najsłynniejszej myszy Disney’a. Epic Mickey to wymagająca zręcznościówka, w której wraz z wiernym kolegą Oswaldem (którym może pokierować nasz prawdziwy kolega dzięki trybowi kooperacji i podzielonego ekranu) Mickey wykonać będzie musiał wykonać szereg trudnych zadań w pół-otwartym świecie, oraz stanąć do walki z wieloma wymagającymi przeciwnikami, podczas których kluczowe dla sukcesu będzie doskonałe zgranie obu bohaterów i wykorzystanie ich unikalnych zdolności. Gra może wręcz odstraszać poziomem trudności, ale warto dać jej szansę, bo rzadko zdarzają się tak niebanalne tytuły z bohaterami kultowych kreskówek w rolach głównych.

Jak zwykle, obie gry z X360 zadziałają także na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności.