Games with Gold na wrzesień

Po nieco miałkich w moim odczuciu lipcu i sierpniu, wrześniowa oferta Games with Gold wreszcie zwiastuje pożądany powrót do formy. Tak dobrego miesiąca nie było chyba od kwietnia, a dla wielu graczy ten miesiąc może być jeszcze lepszy. Jakie zatem gry otrzymają za darmo posiadacze złotych abonamentów Xbox Live w przyszłym miesiącu?

Na Xbox One, miesiąc otwiera premierowy tytuł Earthlock: Festival of Magic, który będzie dostępny do pobrania od 1 do 30 września. Jest to pozycja, która ekscytuje mnie najmniej z całej czwórki, ale to dlatego, że zwyczajnie nie przepadam za grami RPG. Earthlock nie zapowiada się na przełom, który sprawi, że zmienię zainteresowania. Tym niemniej wielu graczy z pewnością będzie zachwyconych, tym bardziej, że to tytuł premierowy.

Od 16 września do 15 października pobrać będzie można Assassin’s Creed Chronicles: China, czyli pierwszą (i najbardziej udaną) część trylogii spin-offów słynnej serii o zakapturzonym zabójcy. Po tym, jak bardzo wymęczyły mnie ostatnie odsłony “dużych” gier z cyklu Assassins’ Creed, podszedłem do China z wielkim zainteresowaniem, zwłaszcza że swojego czasu zagrywałem się w klasyczne, dwuwymiarowe części Prince of Persia, z których “Chińczyk” czerpie pełnymi garściami. W ten sposób historia zatoczyła koło – wszak seria wzorowana jest mocno na klasycznym Księciu Persji i tutaj ta inspiracja widoczna jest jak nigdy przedtem.

Prawdziwe perełki czekają jednak w ramach gier na X360.

Oczywiście zadziałają one także na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. Miesiąc otwiera Forza Horizon, dostępna od 1 do 15 września. To pierwsza część jednej z najlepszych zręcznościowych samochodówek w otwartym świecie, której trzecia odsłona ukaże się już pod koniec września. Jest to więc idealny moment by ponownie odwiedzić amerykańskie Colorado, tuż przed wizytą w o wiele bardziej egzotycznej Australii.

Od 16 do 30 września pobrać zaś będzie można Mirror’s Edge – oryginał przez wielu wciąż uważany za lepszy tytuł niż wydany niedawno prequel/reboot Mirror’s Edge Catalyst. Gier o tak pamiętnej, indywidualnej atmosferze i gameplay’u w dzisiejszych czasach naprawdę brakuje, a przełomowych przygód Faith wstyd nie znać. A nawet jeśli parkour w otwartym świecie futurystycznego miasta nie przypadnie nam do gustu, warto posłuchać genialnej, otwierającej grę piosenki Still Alive w wykonaniu Lisy Miskovsky, która wraz z unikatowym stylem graficznym zachwyca do dziś.

Jakby tego było mało, posiadacze Golda i konsol Xbox One już w najbliższy weekend (25-28 sierpnia) będą mogli za darmo pograć w Forza Motorsport 6, czyli najnowszą odsłonę serii-“matki” Forzy Horizon, która jest jednocześnie nadal najlepszą symulacją dostępną na tej platformie.