Games with Gold na wrzesień 2018

Po spektakularnym sierpniu naprawdę nierozsądnie byłoby oczekiwać, że kolejny miesiąc z rzędu będzie równie ekscytujący. Games with Gold na wrzesień to raczej coś dla lubiących sprawdziać gry, na które normalnie nie zwrócili by uwagi. A jako bonus – coś dla fanów 16-bitowej klasyki.

Zaczynamy tradycyjnie od Xbox One: pierwszą grą września będzie Prison Architect (dostępny do pobrania od 1 do 30 września). Cóż, teoretycznie powinienem się ucieszyć, bo dopiero co obejrzałem pierwszy sezon Prison Break i mam “fazę” na opowieści więzienne. Gra o zarządzaniu więzieniem więc powinna przypaść mi do gustu, ale jakoś nie mogę przekonać się do bardzo specyficznego stylu graficznego. To już nie jest nawet sympatyczny, gustowny pixel art z The Escapists. Z wyglądu Prison Architect przypomina bardziej wprawione w ruch kolorowe figury geometryczne narysowane przez 4-latka w Paincie. Szkoda, bo koncepcja jest fajna.

Drugą grą będzie Livelock (od 16 września do 15 października). Na pierwszy rzut oka tytuł ten przypomina mi nieco udostępnione także w ramach Games with Gold całkiem niedawno Assault Android Cactus. Obie gry są twin-stick shooterami, obie są bardzo kolorowe i w obie można grać w trybie kooperacyjnym. Różnica polega na tym, że Livelock jest może nieco “poważniejszy”, ale i tak nie uświadczymy tu mięsistej brutalności, bo walczą ze sobą roboty.

Na Xbox 360, miesiąc otworzy LEGO Star Wars III: The Clone Wars (od 1 do 15 września). Który to już raz gra z cyklu LEGO trafia do Games with Gold, nie sposób policzyć. Ale dla kogoś, kto pragnie skompletować wszystkie, a tej jeszcze nie ma, będzie jak znalazł. Drugą pozycją dla X360 będzie Sega Vintage Collection: Monster World (od 16 do 30 września), czyli jak wspomniałem we wstępie, coś dla fanów klasyki. To tak naprawdę trzy gry w jednej: Wonder Boy in Monster Land (Monster World) (gra arcade), Wonder Boy in Monster World (Wonder Boy V: Monster World III)Monster World IV (dwie ostatnie gry z 16-bitowej konsoli Sega Mega Drive).

Tradycyjnie, obie gry z X360 zadziałają także na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności.