Games with Gold na sierpień

Lipiec nie był zbyt obfitym miesiącem dla posiadaczy złotych abonamentów Xbox Live. Grow Up wydawało mi się ciekawą grą, dopóki jej nie uruchomiłem, by po 10 minutach wyłączyć ją i odinstalować bez zamiaru ponownej instalacji. Sierpień w Games with Gold prezentuje się nieco lepiej.

Na początek Xbox One: Slime Rancher (od 1 do 31 sierpnia) debiutuje właśnie w Games with Gold. Przedziwna gra, w której z perspektywy pierwszej osoby wcielamy się w rolę ranczera, na odległej planecie zakładającego farmę… glutów. Tak, dosłownie. Myślę, że więcej już nie muszę pisać – każdy w tym momencie może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ta gra spełni jego marzenia.

Drugą grą sierpnia będzie Trials Fusion (od 16 sierpnia do 15 września). To tytuł, którego wstyd nie mieć. Pozornie, gra jest banalnie prosta: jedziemy motorkiem w prawo, nie mamy wpływu na kierunek jazdy, a jedynie za pomocą spustów operujemy gazem i hamulcem oraz, za pomocą analoga, balansujemy ciężarem kierowcy. Tylko tyle i aż tyle. Te proste założenia, przy fantastycznym modelu fizyki, stają się bowiem wyjściem do coraz bardziej trudnych i wykręconych tras, których pokonanie zajmie nam setki, jeśli nie tysiące podejść. A do tego tryb wieloosobowy (także lokalnie) do 4 graczy jednocześnie, przy którym dobra zabawa jest gwarantowana. Pozycja obowiązkowa dla każdego posiadacza Xboksa!

Teraz Xbox 360: Bayonetta (od 1 do 15 sierpnia) to kultowy slasher, gra w której tempo akcji i chaos generowany przez naszą postać na ekranie są tak duże, że często ciężko się połapać, co jest grane. Drugim tytułem będzie Red Faction: Armageddon (od 16 do 31 sierpnia), czyli kolejna część strzelaniny, w której na Marsie możemy demolować nie tylko wrogów, ale i otoczenie.

Oczywiście obie gry z X360 uruchomią się także na XBO dzięki wstecznej kompatybilności. Przy okazji warto wspomnieć, że liczba gier z X360 działających na XBO przekroczyła już 400 tytułów. Pełną listę można znaleźć tutaj.