AKTUALIZACJA: „Girl Online: Solo,” bo taki tytuł nadano polskiej wersji językowej, ukaże się w naszym kraju 1 marca. Książkę, ponownie z resztą, wydaje Wydawnictwo Insignis. Okładka wygląda o tak, a książkę można zamówić tutaj.


Zaniedbałam oglądanie vlogów i nawet specjalnie nie zdziwiło mnie, gdy w sobotę zauważyłam emoji z wizerunkiem dziewczyny łudząco przypominającej Zoellę. Mało jest internetowych nowinek, która potrafią mnie zdziwić, zaszokować i zwrócić moją szczególną uwagę. Pomyślałam, że po prostu Zoella jest już tak dużą królową sieci, że własna ikonka w mediach społecznościowych to czysta formalność. Zapomniałam, że drugie dno jest zawsze.

Włóczyłam się dziś po YouTube i wpadł w moje ręce niedawno nagrany przez Zoe Sugg vlog, w którym prezentuje ona okładkę nowej książki i jej tytuł. Tak, będzie kontynuacja przygód sympatycznej Penny z Brighton i jej przyjaciela geja.

Przeczytałam Girl Online i Girl Online: On Tour szukając w nich jakiegoś fenomenu.

Próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, że dość infantylnie napisana historia brzydkiego kaczątka, które poznaje przystojnego, uroczego, początkującego muzyka stała się wydawniczym sukcesem. Przecież takich książek, o identycznej tematyce, jest całe mnóstwo i jeszcze trochę… Fenomenu jeszcze nie odnalazłam, ale wydaje mi się, że przyczyną sukcesu jest po prostu niemalejąca popularność Zoe i ona sama, będąca olbrzymią marką.

Zdaje się, że od mini afery z pierwszą książką, gdy okazało się, że całość napisana została przez kogoś innego, a Zoe jedynie nadzorowała prace, Zoella pilnuje, żeby jej wkład w pisanie książek był jednak większy.

Nowa książka nosi tytuł Girl Online: Going Solo i w Wielkiej Brytanii ukaże się 17 listopada. W Polsce 1 marca.

Jest to ciąg dalszy historii Penny, jednak tym razem dziewczyna zajmuje się już nie życiem u boku wschodzącej gwiazdy muzyki pop, a rozwijaniem własnych talentów. Nauką w szkole artystycznej, pewnie także fotografią, która była tłem dwóch poprzednich książek.

Jakby ktoś miał ochotę, czas i pieniądze, to pierwsze trzy rozdziały nowej książki – która nie jest jeszcze skończona, o czym Zoella krzyczała we vlogu-ogłoszeniu – będzie można znaleźć w dodruku Girl Online: On Tour, które do brytyjskich księgarni trafi za dwa dni. A jeśli macie ochotę poczytać historię Penny w języku ojczystym – odsyłam TUTAJ i TUTAJ.