Polacy zafascynowali się postacią Francisa Underwooda oglądając, jeśli wierzyć krytykom, najlepszy serial polityczny naszych czasów. Mowa oczywiście o amerykańskiej produkcji House of Cards, której nowy sezon zadebiutuje już w marcu tego roku. Pierwowzorem serialowego prezydenta był brytyjski premier, Francis Urquhart, którego dalsze losy poznamy w trzecim tomie książki House of Cards.

Wydana przez Michaela Dobbsa książka House of Cards. Ostatnie rozdanie ukazała się w 1994 roku, jednak dopiero teraz doczeka się polskiego tłumaczenia. W lutym Wydawnictwo Znak wypuści na rynek ostatnią część przygód Francisa, w której przekonamy się, jak wiele można poświęcić, aby utrzymać się u władzy. A nie trudno się domyślić, że dla władzy niektórzy są gotowi oddać wszystko…

Książka przede wszystkim dla tych, którzy interesują się europejską sceną polityczną i sięgają po książki autorów, którzy byli na tej scenie obecni. Książka także dla osób, które polubiły amerykański serial, ale chciałyby się dowiedzieć skąd się on wywodzi, jakie były jego początki i poznać różnice między rządami w UK i USA. Książki Dobbsa naprawdę wciągają, chociaż z racji swojej tematyki nie należą do najłatwiejszych.

AF

Podobne Posty