Koncertowe lato 2021. Wraca Męskie Granie i letnie cykle miejskich koncertów. Część 2.

Jeśli ktoś chciałby Wam wmówić, że latem 2021 roku niewiele dzieje się na polskiej scenie muzycznej, że nie ma ciekawych koncertów to bez chwili zwątpienia możecie podesłać tej osobie link do tego tekstu. Do pierwszej części również, bo to dwie publikacje ładnie pokazujące, że koncerty wracają, że latem znów będzie się można pocić wśród fanów tej samej muzyki. Czas pożegnać marazm i ponownie cieszyć się dźwiękami muzyki na żywo.

O tym, że Letnie Brzmienia opanują kilka polskich miast już pisałam. Teraz przyglądam się czterem innym cyklom koncertów – powracającej trasie Męskie Granie, serii Lato na Pradze i Lato w Plenerze oraz wymownie nazwanej serii koncertów Betonowy Las.

Męskie Granie 2021 – Kraków, Warszawa, Poznań, Żywiec

Koncertowe lato w Polsce bez trasy koncertowej Męskie Granie to nie lato. Przekonaliśmy się o tym w ubiegłym roku, w którym lato co prawda było, ale trasy z pełnego zdarzenia nie. W tym roku Organizatorzy chcą (w miarę możliwości) nadrobić zaległości zapraszając na koncerty do czterech miast – Krakowa (6-7 sierpnia, Muzeum Lotnictwa), Warszawy (13-14 sierpnia, Tor Służewiec), Poznania (20-21 sierpnia, Park Cytadela) oraz Żywca (27-28 sierpnia, Amfiteatr pod Grojcem). W każdym zaplanowano dwudniową imprezę – w piątek i sobotę, z dwoma Orkiestrami i podwójną dawką muzyki. Bilety już się wyprzedały i zaskoczeniem byłoby, gdyby tak się nie stało, choć nie ujawniono jeszcze, kto stanie na czele tegorocznej Orkiestry. Nie powielając plotek, bo oficjalne ogłoszenie i premiera singla w środę, słów kilka o pomyśle na Męskie Granie 2021.

Podczas każdego z wydarzeń odbędą się cztery solowe koncerty, a zwieńczeniem wieczoru będzie występ zespołu Męskie Granie Orkiestra. W piątki będzie można usłyszeć Męskie Granie Orkiestra 2020 w składzie: Daria Zawiałow, król, Igo, Kasia Piszek, Piotr Rubik, Jakub Wojtas, Thomas Fietz, Michał Kush, Monika Muc oraz Arek Kopera. W soboty rozbrzmi Orkiestra, której skład poznamy 30 czerwca.

Na jednej scenie zagrają flagowi artyści projektu: Dawid Podsiadło, Brodka, Ørganek, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, król, Maria Peszek, Natalia Przybysz oraz RAlph Kaminski. Będzie też można posłuchać trochę młodszej, świeższej krwi – m.in. Kasi Lins i Kaśki Sochackiej, zespołu Muchy czy Vito Bambino i Kwiatu Jabłoni. Po szczegóły zaglądajcie na oficjalną stronę Męskiego Grania. A moje archiwalne relacje z koncertów trasy Męskie Granie od 2015 do 2019 roku znajdziecie tutaj.

Lato na Pradze – Warszawa

Z drugą edycją powraca miejski festiwal Lato na Pradze odbywający się w Praga Centrum w Warszawie. Na scenie śmietanka polskiej sceny muzycznej, nazwiska doskonale znane i doceniane oraz młodsze, wciąż torujące sobie ścieżkę, ale już mające rzeszę fanów. Jeśli ktoś dobrze rozdysponuje czas to może spędzić każdy z lipcowych i sierpniowych wieczorów właśnie na Pradze.

Zagrają m.in. Mrozu, Rosalie., Sorry Boys, Clock Machine, Linia Nocna, Kasia Kowalska, Julia Pośnik. Kilkakrotnie będzie można oglądać Beatę Kozidrak, Darię Zawiałow, Brodkę, Nosowską i Krzysztofa Zalewskiego. Pełną rozpiskę, informacje o biletach można znaleźć tutaj.

Betonowy Las – Poznań

Poznań doczekał się nowego miejskiego cyklu koncertowego. Na razie skromnego jeśli patrzeć na liczbę koncertów, ale imponującego, gdy spojrzeć na nazwiska Betonowy Las będzie gościł Darie Zawiałow, Ørganka, Clock Machine, Happysad i Coals.

Koncerty odbędą się w dwóch lokalizacjach – na Nocnym Targu Towarzyskim oraz Skwer Play, czyli terenie nieopodal Stadionu Miejskiego. Szczegóły tutaj.

Lato w Plenerze – Wrocław, Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, Gdańsk, Przecław

Pod szyldem Lato w Plenerze agencja koncertowa Winiary Bookings zaprasza na serię koncertów odbywających się w ośmiu polskich miastach. Line up jest naprawdę różnorodny – od legend, jakimi bezsprzecznie są Beata i Bajm, Lady Pank, Illusion czy Myslovitz, po przedstawicieli sceny hip-hopowej – Paluch, Guzior, Reto, po mocne granie w wydaniu Decapitated, Me And That Man i Luxtorpedy. Dla zachowania równowagi będzie też Margaret, Mikromusic, Mery Spolsky czy Bass Astral. Informacje o biletach, datach i lokalizacjach koncertów można znaleźć tu.

Dokąd się wybierasz?