Po mini serialu Służby Specjalne TVP wraca do kryminalnych niedziel. Wznowiona zostanie emisja jednego z najciekawszych polskich seriali kryminalno-sensacyjnych ostatnich lat – Krew z Krwi 2. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć już dziś o godzinie 21:10 na antenie TVP2.

Pierwsza transza pojawiła się już w 2012 roku i jeszcze goszcząc na antenie Canal+ doczekała się bardzo pozytywnych recenzji. 8-odcinkowy serial trafił do telewizji publicznej krótko po tym, jak macierzysta stacja zrezygnowała z produkcji drugiego sezonu, sprzedała prawa do serialu i zamknęła drzwi na produkcję seriali w Polsce.

Nowy sezon jest oczywiście kontynuacją pierwszego. W głównej roli ponownie Agata Kulesza (chociaż teraz jej nazwisko przyciągnie przed telewizory znacznie szerszą widownię), będzie też Iza Kuna i Maciej Musiał wcielający się w postać syna głównej bohaterki. Oczywiście pojawią się i nowe nazwiska, jak choćby Bartłomiej Topa i wracający do telewizyjnych łask Jacek Poniedziałek.

Fabuła serialu jest oparta na formacie holenderskim  zatytułowanym „Penoza”

Porachunki gangsterów i rodzina, która po uszy siedzi w brudnych interesach. Po tym, jak mąż Carmen zostaje zamordowany kobieta decyduje się zamknąć rodzinny interes, wsadzić swoich najbliższych do więzienia i wyjechać z kraju. Od jej powrotu do Polski ma rozpocząć się druga transza, której  reżyserem  został Jan Komasa, doceniany za Miasto 44. Szczegółowy opis odcinków serwuje FilmPolski.

Podobne Posty