Pewnego dnia ukaże się moja książka. Będzie gruba, kolorowa i dostępna w przedsprzedaży. Gdy już się ukaże, zrobię objazdówkę po Polsce. Wszystko z myślą o moich czytelnikach. Każdy będzie mógł się ze mną spotkać, zrobić sobie selfie, a przy odrobinie szczęścia otrzyma mój autograf na mojej przepięknej książce.

O czym będzie moja perfekcyjna książka?

Odpowiedź jest banalnie prosta – przepiszę mojego bloga. Najpewniej tylko duże teksty – jakieś relacje i jakieś recenzje. A wszystkie, co do jednego, opatrzę ładnymi zdjęciami mojego autorstwa. A jakby inaczej! Ta książka, moja książka, będzie bestsellerem.

Dlaczego jestem tego taka pewna?

Taka bowiem przyszłość czeka każdego blogera. Na potwierdzenie moich proroczych słów, które za kilka lat powspominamy w blasku reflektorów, mam dla Was listę czterech wydawnictw, które niebawem trafią do sprzedaży. Autorami tych książek są blogerzy, blogerka i vlogerka. Moi koledzy z internetów. Nie kupię żadnej z tych książek, ale bardzo chętnie pooglądam obrazki.

 

Elementarz Stylu by Katarzyna Tuska: Praktyczne i uniwersalne modowe rozwiązania wynikające z praktyki autorki. W sprzedaży od 21 października.

Tajniki Makijażu by Red Lipstick Monster: Wreszcie zrozumiesz sekrety makijażu i poznasz odpowiedź na trudne pytania – jak dobrać makijaż do okularów? W sprzedaży od 4 listopada.

Nic bardziej mylnego! by Radek Kotarski: Polimaty to jedno, a rozwiewanie 50 popularny mitów to drugie. W sprzedaży od 21 października.

Ekskluzywny Menel by Kamil Pawelski: Menelska moda. Menelskie miejsca. Menelskie myśli. W sprzedaży od 7 października.

A odnosząc się do tematu odrobinkę poważniej przyznam, że zastanawiam się, czy Tajniki Makijażu rzeczywiście okażą się skuteczniejsze niż tutoriale na YouTube. Mam co do tego spore wątpliwości, ale podziwiam ile czasu, energii i wysiłku Ewa włożyła w stworzenie tej książki.

Ciekawi mnie też, czym są menelskie myśli i ilu Panów faktycznie postawi na swojej półce książkę Kamila. Może trafi pod menelskie choinki? Czy w ogóle istnieją menelskie choinki? Nie daje mi się spokoju!

Książka Kasi raczej nie przejdzie bez echa i plotkarskie media wytkną jej każdy ewentualny błąd w składzie, korekcie, czy doborze ubrań do stylizacji. Ale jest też szansa, że to będzie najstaranniej wydana modowo-szafiarska książka, jaka do tej pory trafiła na Polski rynek. A mamy ich już kilka…

W przypadku Radka przepisywanie internetów naprawdę ma sens. Facet ma taką wiedzę, że nie jedna encyklopedia się przy nim chowa, więc może jest to dobry sposób, żeby kilka mitów rzeczywiście zostało rozwianych. Aż mi głupio umieszczać go w tym tekście.

Pamiętajcie – to moja książka będzie najlepsza, sprzeda się najlepiej i będzie najbardziej oryginalna. Kiedyś ją wydam, ale jeszcze nie wiem kiedy. Nie wiem też, czy naprawdę powinna być o blogu. Zastanowię się i dam Wam znać.