Mówienie o wierze w Boga nie jest modne, ale publiczne przyznanie się do wiary zawsze budzi duże zainteresowanie. Była wokalistka zespołu Flyleaf, Lacey Sturm od lat powtarzała, jak wiele Bóg zmienił w jej życiu. Gdy w kwietniu 2012 roku w wypadku samochodowym zmarł jej przyjaciel, a także techniczny Flyleaf Lacey postanowiła, że jej droga z zespołem dobiega końca.

Później udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że po zajściu w ciąże czuła, że to ten moment, w którym powinna spędzać w domu zdecydowanie więcej czasu niż miesiąc, czy dwa. „Po śmierci Richa spoglądałam na mojego syna i zdawałam sobie pytanie, a co jeśli to ostatni rok, który dane jest mi spędzić z synem?” Zespół opuściła w październiku 2012 roku, a teraz na półkach sklepowych można znaleźć jej książkę.

The Reason: How I Discovered a Life Worth Living to w pewnym sensie autobiografia Sturm. Książka, w której opowiada o swoich problemach z narkotykami, próbach samobójczych i przekonaniu, że Chrześcijanie są hipokrytami i pozerami. Opowiada o sprawach, jakie działy się w jej głowie (i życiu) zanim uwierzyła w Boga. Nie wiem, czy którekolwiek wydawnictwo w Polsce wyda polskie tłumaczenie tej książki. Zamawiałam anglojęzyczną.

Tytułowy The Reason to także piosenka, którą opublikowano w październiku 2013 roku na płycie My Hope wydanej przez Billy Graham Evangelistic Association. Na tym samym krążku można znaleźć utwór Mercy Tree, do którego nakręcono uduchowiony teledysk. To właśnie tym, po odejściu z Flyleaf zajęła się Lacey. Napisała książkę, udziela się w rozmaitych eventach dotyczących wiary, nadziei… Zmieniła też kolor włosów na blond.

facebook

Podobne Posty