Vampyr
vampyr-game.com

Najciekawsze premiery czerwca 2018 na konsole i PC

Już za kilka dni rozpoczynają się targi E3 w Los Angeles, podczas których czeka nas prawdziwy wysyp zapowiedzi, zwiastunów i wszelkiej maści materiałów z gier, które ukażą się jesienią tego roku i później. W tym zamieszaniu łatwo zapomnieć o bieżących premierach interesujących gier, a tych w czerwcu jest kilka!

5 czerwca – Onrush
Xbox One, Playstation 4

Evolution Studios (twórcy m.in. gry Driveclub i serii Motorstorm) wracają z nową terenową samochodówką! To ich pierwszy tytuł, odkąd stali się częścią Codemasters. Gra stanowi mocny powiew świeżości w gatunku samochodówek. Tym razem nie ma znaczenia to, kto dojedzie pierwszy do mety – to nie są klasyczne wyścigi! Liczy się za to umiejętne rozbijanie innych pojazdów, wykorzystywanie unikatowych zdolności klasy pojazdów i praca zespołowa. O wrażeniach z intensywnych testów wersji beta pisałem kilka dni temu i wówczas gra nie przekonała mnie do siebie. Do czasu premiery autorom jednak udało się poprawić kilka rzeczy, więc myślę że dam jej jeszcze jedną szansę.

5 czerwca – Vampyr
Xbox One, Playstation 4, PC

Wyczekiwany od długiego czasu Vampyr nareszcie ujrzał światło dzienne! Gry wypatrywałem z zainteresowaniem, jako że tworzące ją studio Dontnod urzekło mnie w ostatnich latach przegenialnym Life Is Strange (a wcześniej zauroczyło całkiem udanym Remember Me). Tytuły te z pewnością mocno różnią się od siebie, ale jeżeli łączy je wspólny mianownik – niesamowity klimat przedstawionego świata i przewiązanie do detali, to możemy być spokojni o jakość końcowego produktu. Branża potrzebuje więcej takich gier, które nie wpisują się w szablony trendów i pewnego sukcesu finansowego.

29 czerwca – The Crew 2
Xbox One, Playstation 4, PC

Już pod koniec miesiąca nadjedzie pełna wersja największej obecnie samochodówki w otwartym świecie. A właściwie to nie tylko samochodówki, ale tym razem także motocyklówki, motorówkówki i samolotówki. Po testach zamkniętej bety spodobało mi się to, co tam było. Niebawem ma ruszyć otwarta beta, więc tym razem każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić, czy taka forma podróży do Stanów Zjednoczonych mu odpowiada. Wrażenia z mojej krótkiej wycieczki można przeczytać w niedawnym tekście, a na pewno nie omieszkam przesłać pocztówki z dłuższego pobytu w pełnej wersji gry.


Wybrane pozostałe premiery czerwca:

5 czerwca – Shaq Fu: A Legend Reborn (Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, PC)

Shaq Fu to była taka zabawna gra w latach 90-tych, w której wcielaliśmy się w słynnego korzykarza Shaquille’a O’Neala… By obijać twarze innym postaciom. To była klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, z kolei sequel idzie w stronę bijatyki… chodzonej.

12 czerwca – Jurassic World Evolution (Xbox One, Playstation 4, PC)

Nowy tycoon od studia Frontier Developments, odpowiedzialnego m.in. za kultowego Rollercoaster Tycoon. Jak nietrudno się domyślić, tym razem pokierujemy parkiem rozrywki zorientowanym na dinozaury. Gra nawiązuje do niedawnego filmu Jurassic World i pojawi się w niej m.in. Jeff Goldblum.

12 czerwca – Super Bomberman R (Xbox One, Playstation 4, PC)

Bomberman jest jak Wormsy – jego kolejne odsłony ukazują się raz na kilka lat, ale sama gra w zasadzie się nie zmienia, bo jej zasady były już doskonałe od samego początku. Warunek konieczny dobrej zabawy: towarzystwo do wspólnej zabawy na jednej kanapie!

15 czerwca – Lego The Incredibles (Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, PC)

Milionowa odsłona gier z cyklu Lego, czyli ta sama gra w nowych fatałaszkach. Tym razem będą to fatałaszki postaci z bajki Iniemamocni. W sam raz dla fanów czerwonych skafanderków.

29 czerwca – Crash Bandicoot N Sane Trilogy (Xbox One, Nintendo Switch, PC)

Remastery trzech klasycznych platformówek z sympatycznym wilkiem w roli głównej zmierzają na pozostałe platformy (gra rok temu ukazała się na PS4). Kawał historii gier, zwłaszcza jeśli pomyśleć, że za oryginały odpowiada studio Naughty Dog, dziś znane szerokiej publiczności przede wszystkim z serii Uncharted.