Crash Team Racing Nitro-Fueled
Crash Team Racing Nitro-Fueled

Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2019

Czerwiec – gorący miesiąc obfitości w branżowe nowinki zdominowany przez targi E3 i wszystko to, co się wokół nich dzieje. Nic więc dziwnego, że ciekawych premier jest mało – w gąszczu zapowiedzi, zwiastunów i niespodzianek nowe gry mają spore szanse się nie przebić. Znalazłem dwie, których warto nie przegapić – tym razem jednak obie skierowane są do fanów czterech kółek, chociaż są to zupełnie różne tytuły!

21 czerwca – Crash Team Racing Nitro-Fueled
Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Dosyć późno w cyklu życiu obecnej generacji renesans przeżywają tzw. wyścigi “kartów”, ale… lepiej późno niż wcale. Niewątpliwie ogromny sukces Mario Kart 8 na platformach Nintendo obudził właścicieli różnych marek święcących niegdyś triumfy na konkurencyjnych platformach. Miesiąc temu powróciła zmotoryzowana wersja jeża Sonica i ukazało się całkiem udane Team Sonic Racing. Czerwiec przyniesie zaś premierę nowej wersji Crash Team Racing – gry, która bawiła 20 lat temu posiadaczy pierwszego Playstation. Nie jest to jednak zwykły remaster, a zupełnie nowa gra, wykonana zgodnie ze współczesnymi standardami, a jednocześnie mocno opierająca się na treści oryginału i skupiająca na oddaniu jego atmosfery. Szykuje się znakomita zabawa, zwłaszcza w multiplayerze.

28 czerwca – F1 2019
Xbox One, Playstation 4, PC

Codemasters nie próżnuje – ten rok przynosi nowe odsłony wszystkich najważniejszych marek Mistrzów Kodu. Luty dał światu DiRT Rally 2.0, na wrzesień dopiero co zapowiedziano wielki powrót GRID-a, a wakacje to jak zwykle czas nowej odsłony licencjonowanej serii dla miłośników Formuły 1. F1 w tym roku wyjątkowo ukaże się dwa miesiące wcześniej, niż normalnie, ale twórcy zarzekają się, że to najbardziej zaawansowana odsłona cyklu, która powstaje już od dwóch lat. Czego można spodziewać się po wersji z 2019 roku? Największą zmianą jest wprowadzenie nowego, nieistniejącego w rzeczywistości bolidu, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby gry przez techników Formuły 1. Bolid rzecz jasna został pomyślany tak, aby spełniać oficjalne wytyczne FIA i umożliwić graczom jego dostosowanie wizualne do własnych upodobań. Ponadto, w karierze po raz pierwszy w serii pojawią się mistrzostwa Formuły 2, co umożliwi bardziej wyrównany start tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze tym sportem.