Resident Evil 2 premiery gier styczeń 2019
residentevil2.com

Najciekawsze premiery gier – styczeń 2019

Czasem jest tyle premier świetnych gier w ciągu miesiąca, że nie łatwo jest wybrać spośród nich te najciekawsze, o których warto napisać. Styczeń z reguły jest jednak okresem poświątecznej posuchy, w którym nierzadko trzeba się nieźle nagłowić, by wybrać chociaż dwa tytuły, na które warto zwrócić uwagę. Tak na przykład było w styczniu ubiegłego roku. W tym roku o dziwo wybranie najciekawszych premier miesiąca nie sprawiło mi trudności – tegoroczna zima będzie bardzo gorąca dla graczy. Przyniesie między innymi remake klasycznego Resident Evil 2!

15 stycznia – The Walking Dead: The Final Season – Episode 3
Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, PC

We wrześniu ubiegłego roku branżą wstrząsnęła wiadomość o niespodziewanym zamknięciu studia Telltale Games, odpowiedzialnego między innymi za bardzo popularną adaptację komiksu Roberta Kirkmana The Walking Dead. Fani zamarli, bo stało się to w momencie, kiedy ukończone były dopiero dwa z czterech mających składać się na ostatni sezon odcinków. Poruszająca historia Klementynki mogła więc nigdy nie doczekać godnego zakończenia. Z pomocą wyszło jednak studio Skybound należące do Roberta Kirkmana, umożliwiając grupie oryginalnych twórców dokończenie pracy nad ostatnimi dwoma odcinkami. Najbliższy – trzeci – zatytułowany Broken Toys, ukaże się już w styczniu.

18 stycznia – Ace Combat 7: Skies Unknown
Xbox One, Playstation 4

Z serią Ace Combat mam bardzo ciepłe wspomnienia. Gdy po raz pierwszy przesiadłem się na konsole, Ace Combat 6 było jedną z pierwszych gier, jakie odpaliłem ponad 10 lat temu na moim nowiutkim X360. Trudno uwierzyć, że tak wiele czasu musiało minąć, by fani zręcznościowego latania doczekali się kolejnej pełnoprawnej części. Po drodze było wprawdzie jeszcze bardziej zręcznościowe Assault Horizon, które w nieco nieudolny sposób próbowało przełożyć rozwiązania nowoczesnych strzelanek na grunt symulatora lotniczego, ale nie tego oczekiwali fani. W przypadku nadchodzącej “siódemki” miłym gestem dla posiadaczy Xboksa One będzie uwzględnienie w zestawie Ace Combat 6 działającego w ramach kompatybilności wstecznej.

25 stycznia – Resident Evil 2 Remake
Xbox One, Playstation 4, PC

Nowe wersje klasycznych odsłon serii Resident Evil nie są niczym nowym. Takie tytuły jak pierwszą część Resident Evil, czy też prequel Resident Evil 0 potraktowano z nadobnym szacunkiem dla oryginału, pięknie odświeżając oprawę graficzną, ale pozostawiając całą trudność wynikającą z mocno przestarzałych mechanizmów, które w dzisiejszych czasach niepotrzebnie zawyżają poziom trudności i czas niezbędny do ukończenia całości. W przypadku Resident Evil 2 Capcom obrał nieco inną drogę. To kompletny remake implementujący nowoczesną rozgrywkę znaną z Resident Evil 6, przy użyciu silnika graficznego napędzającego momentami przerażająco naturalistycznego Resident Evil 7. Szykuje się naprawdę łakomy kąsek zarówno dla fanów serii pamiętających oryginalną wersję drugiej części, jak i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z klasykiem.