Najciekawsze premiery grudnia

Z drobną obsuwą przyglądamy się najciekawszym premierom grudnia w świecie gier. Wśród nich znajdują się dwie, o których już pisaliśmy, ale ich premiery zostały przesunięte na grudzień.

2 grudnia – Steep
Xbox One, Playstation 4, PC

3 lata po premierze konsol nowej generacji wreszcie doczekaliśmy się pierwszej gry traktującej o ekstremalnych sportach zimowych. Nadal panuje moda na zapierające dech w piersiach filmiki z zamontowanych na czubku kasku kamerek GoPro i Steep teoretycznie ma nam umożliwić podobne wrażenia z tą różnicą, że będziemy mogli panować nad postacią np. zjeżdżającą z zimowego stoku z zawrotną prędkością.

6 grudnia – Dead Rising 4
Xbox One, PC

Czwarta odsłona zombiakowej siekanki została skreślona przez fanów jeszcze przed premierą. To za sprawą usunięcia charakterystycznego aspektu, z którym seria kojarzona była od początku – limitu czasowego na wykonanie zarówno poszczególnych zadań, jak i ukończenie całej gry, co nadawało jej iście hardkorowego poziomu trudności. Dead Rising 4 próbuje spodobać się szerszemu gronu odbiorców, którzy chcą po prostu wygodnie rozsiąść się w kanapie z padem w ręku i bezkompromisowo szlachtować zombie na drobne kawałki przy użyciu wymyślnych broni bez konieczności nerwowego spoglądania na zegarek.

20 grudnia – Shantae: Half-Genie Hero
Xbox One, Playstation 4, PS Vita, Wii U

Poprzednia część, Shantae & The Pirate’s Curse, znajduje się na szczycie mojej listy klasycznych platformówek do ogrania w niedalekiej przyszłości. Twórcy z Wayforward potrafili uchwycić sedno eksploatowanego do bólu i przesady pixel artu i stworzyć prześliczną platformówkę, która faktycznie daje nam wrażenie że gramy w jedną z najlepszych tego typu produkcji z ery 16-bitowej. W kolejnej części producenci poszli o krok dalej, używając technologii, która wcześniej genialnie sprawdziła się w DuckTales Remastered i wygląda na to, że moja lista platformówek powiększy się o kolejny tytuł z uroczą Shantae w roli głównej.

20 grudnia – The Walking Dead: The Telltale Series – A New Frontier
Xbox One, Xbox 360, Playstation 4, Playstation 3, PC

Nadal nie za wiele wiadomo o trzecim sezonie największego przeboju od Telltale, growej adaptacji The Walking Dead. Jeśli chodzi o fabułę, powinniśmy być spokojni, bo nawet drugi sezon trzymał wysoki poziom. Martwić może tylko odrobinę strona techniczna, bo niedawno wydany Batman: The Telltale Series cieszy się złą sławą jako jedna z najgorzej zoptymalizowanych gier obecnej generacji.