Fallout 76 Battlefield V Hitman 2 premiery listopada konsole PC Xbox One Playstation 4 Nintendo Switch
bethesda.net

Najciekawsze premiery listopada na konsole i PC

Oczy całego growego świata nadal zwrócone są w kierunku Red Dead Redemption 2, którego oszałamiająca premiera miała miejsce pod koniec października. Tymczasem listopad przyniesie garść nowych tytułów, które warto mieć na oku. Oto zestawienie nie tylko najważniejszych, ale przede wszystkim najciekawszych premier listopada. Wśród nich jest Battlefield V!

6 listopada – GRIP: Combat Racing
Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

W latach 90-tych dużą popularność zyskała zabawka – samochodzik, który po przewróceniu na dach jechał dalej. Pozwalała mu na to szerokość opon większa niż wielkość samego bolidu. Wkrótce zorientowano się, że to także świetny pomysł na grę. Tak powstał Rollcage, zabójczo szybkie futurystyczne wyścigi, w których podobne samochodziki jeździły po ziemi, ścianach i sufitach tuneli. Do mikstury dodano możliwość walki przy użyciu broni i tak oto powstał kultowy przebój, do dziś wspominany przez starszych graczy z łezką w oku. GRIP: Combat Racing to duchowy spadkobierca tamtej serii. Po latach dostępności na PC, tytuł wreszcie trafia na konsole. A na Xboksie nawet do razu w ramach Game Passa.

13 listopada – Hitman 2
Xbox One, Playstation 4, PC

Hitman to jeden z najbardziej udanych rebootów obecnej generacji. Pierwsza część wciągnęła mnie tak bardzo, że nawet poświęciłem dodatkowe długie godziny na wykorzystanie wszystkich możliwości we wszystkich lokacjach. Sequel pozwoli nam wcielić się w Agenta 47 nie tylko w sześciu zupełnie nowych lokacjach, ale też powrócić do starych. Do tego szereg nowych funkcjonalności, dających jeszcze większą dowolność rozgrywania misji w pełnym swobody świecie. Ta gra naprawdę jest jak piaskownica, w przeciwieństwie do wielu tytułów z wielkim otwartym światem, dających pozorną swobodę.

14 listopada – Fallout 76
Xbox One, Playstation 4, PC

Nowa odsłona kultowego cyklu gier stanowi prequel wszystkich dotychczasowych części. Seria idzie z duchem czasu i domyślnie rozgrywka toczyć się ma w trybie wieloosobowym. Założenie jest takie, że wszystkie spotykane na drodze naszego bohatera postacie ludzkie mają być sterowane przez innych graczy. Bardzo podobna idea przyświecała twórcom Forzy Horizon 4, ale podobnie jak tam, tak i w Fallout 76 ma się dać grać w pojedynkę. Miejscem akcji gry jest stan Wirginia Zachodnia, w którym odwiedzimy wiele realnie istniejących miejsc. Akcja toczy się w postnuklearnym świecie roku 2102, a główny bohater przetrwał wojnę w tytułowej Krypcie 76. Po puszczeniu krypty gracz do spółki z towarzyszami zajmie się odbudową zniszczonego świata dla przyszłych pokoleń.

20 listopada – Battlefield V
Xbox One, Playstation 4, PC

Muszę przyznać, że już od paru lat kolejne premiery serii Call of Duty i Battlefield nie robią na mnie większego wrażenia. W tym roku Call of Duty przeszło już samo siebie, zupełnie rezygnując z tryb kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza. Ot, znak czasów. Na szczęście jego największy konkurent, seria Battlefield, nie idzie jeszcze w te same ślady. Mało tego, kampania przygotowywana jest z jajem, co stało się obiektem kontrowersji. Jednym z bohaterów, którymi przyjdzie nam pokierować w ramach opowieści jest bowiem kobieta. Ja tam lubię sterować zaradnymi babkami w grach, a poniższy trailer przekonał mnie, że warto będzie się z kampanią zapoznać.


Pozostałe najciekawsze premiery listopada:

27 listopada – Darksiders 3 (Xbox One, Playstation 4, PC)

Po wielu zawirowaniach przy produkcji, trzecia odsłona lubianego cyklu o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy nareszcie ujrzy światło dzienne. Tym razem wcielimy się w Furię i pomożemy jej zniszczyć siedem grzechów głównych. Posiadacze Xboksów zainteresowani ograniem poprzednich części przed ukazaniem się trzeciej, znajdą je w kolekcji dostępnej w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

30 listopada – Ride 3 (Xbox One, Playstation 4, PC)

Jeśli komuś przytoczone powyżej ekstremalne przykłady ściagania się pojazdami czterokołowymi nie przypadły do gustu, może dać szansę pojazdom dwukołowym w najnowszej odsłonie serii Ride od Milestone. Tym razem twórcy zaszaleli z trasami, wykorzystując technologię fotogrametrii i skanowania przy użyciu drona do ich jak najwierniejszego odwzorowania. W grze znajdą się zarówno licencjonowane trasy wyścigowe, drogi publiczne, trasy miejskie, terenowe jak i owalne tory zawodów Supermoto.