Najciekawsze premiery listopada na Xbox One, Playstation 4 i PC
Call of Duty: WWII

Najciekawsze premiery listopada na konsole i PC

Najgorętszy okres dla premier nowych gier trwa. Po obfitym październiku, czas na równie rubaszny listopad. Oto najciekawsze premiery listopada na Xbox One, Playstation 4 i PC!

3 listopada – Call of Duty: WWII
Xbox One, Playstation 4, PC

Po skrajnym wyeksploatowaniu na wszystkie możliwe sposoby osadzania najpopularniejszych strzelanin w świecie teraźniejszym i futurystycznym, nadszedł czas na wyczekiwany przez graczy “powrót do korzeni”. Czyli pierwszych dwóch największych konfliktów zbrojnych w dziejach planety. W zeszłym roku Battlefield 1 przedstawił nam swoją interpretację I Wojny Światowej, a w tym roku cykl Call of Duty wraca tam, gdzie zaczynał: na fronty II Wojny Światowej. Mroczna i poważna kampania ma skupiać się na personalnych dramatach żołnierzy, a nie przesadnym hollywoodzkim efekciarstwie kojarzonym z poprzednimi odsłonami cyklu. Jak będzie w istocie, przekonamy się już za kilka dni.

7 listopada – Sonic Forces
Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, PC

Nie tak dawno temu także Sonic powrócił do swoich korzeni w wielkim stylu, za sprawą bardzo ciepło przyjętej przez graczy Sonic Mania. Sonic Forces idzie krok naprzód i prezentuje przygody niebieskiego jeża na miarę współczesnych czasów, w pięknych, kolorowych trójwymiarowych światach. Akcję obserwować będziemy na zmianę zza pleców bohaterów i w bardziej klasycznym ujęciu, od boku. Intrygująco zapowiada się porywający tryb fabularny, w którym Sonic wraz z przyjaciółmi zmierzy się ze swoimi największymi wrogami.

10 listopada – Need for Speed: Payback
Xbox One, Playstation 4, PC

Po średnio udanym Need for Speed z 2015 roku ciężko mi ekscytować się premierą kolejnej części. Studio Ghost Games tym razem otrzymało od EA dodatkowy rok, by doszlifować nowy tytuł, ale czy to wystarczy, by stworzyć grę na miarę tej marki? Marzy mi się gra, która wzbudzi we mnie podobne emocje, co pierwsze pięć jej odsłon. Póki co udaje to się tylko cyklowi Forza Horizon, a ostatnią grą z cyklu NFS, która dała mi namiastkę tej radości, było Hot Pursuit z 2010 roku. Payback zapowiada się dużo lepiej od poprzedniej odsłony – przede wszystkim powraca dzień jako pora doby. Ponadto wiele rzeczy wydaje się zapożyczonych z Forza Horizon, co w sumie złe nie jest – jeśli się inspirować, to najlepszymi. Tylko model jazdy znów sprawia dziwne wrażenie na zwiastunach.

17 listopada – The Sims 4
Xbox One, Playstation 4

Poczciwe “Simsy” nareszcie zawitają na konsolach. Pamiętam, jak sam uległem specyficznemu czarowi tej gry w 2000 roku i całymi godzinami budowałem i urządzałem dom, tylko po to, aby następnie w pożarze utracić niemal cały dobytek. To była tak rewolucyjna gra, że nawet rodzice czasem zatrzymywali się przy komputerze, by obserwować życie mojego pikselowatego alter ego. Przeniesienie The Sims w pełny trójwymiar odrzuciło mnie, miałem wrażenie że wraz z porzuceniem rzutu izometrycznego gra straciła wiele ze swojego uroku. Trudno mi też jest wyobrazić sobie obsługiwanie tego typu tytułu bez pecetowej myszki, ale w sumie Xbox One już niedługo ma też je wspierać, więc kto wie…

17 listopada – Star Wars Battlefront II
Xbox One, Playstation 4, PC

EA też musi wypuścić swoją pierwszoosobową strzelaninę i w tym roku kolej na Gwiezdne Wojny. Poprzednia część wydawała się niekompletną grą przez brak trybu fabularnego dla pojedynczego gracza. Ten stan rzeczy zmieni się wraz z premierą sequela i nie wątpię, że fani marki ostrzą sobie na niego zęby.