Najciekawsze premiery maja na konsole i PC

Z małym opóźnieniem, czas przyjrzeć się najciekawszym premierom maja w świecie gier na konsole i PC. Po bardzo obfitym kwietniu, majowy kalendarz premier nie wygląda aż tak obficie. W gąszczu tytułów wyłowiłem zaledwie dwa, które przykuły moją uwagę.

5 maja – Prey
Xbox One, Playstation 4, PC

Prey to tytuł, który z pewnością kojarzą starsi gracze, jednak ta nowa gra nie ma praktycznie nic wspólnego ze starą, z wyjątkiem jednej podstawowej wspólnej cechy – obie są strzelaninami pierwszoosobowymi. Chociaż to spore uproszczenie, bo w Prey jest dużo więcej do roboty, niż tylko strzelanie. Za grę odpowiada Arkane Studios, które dało nam w ostatnich latach obie części Dishonored, a to już może dawać pewne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać. Po ograniu wersji demonstracyjnej byłem jednocześnie mocno zaintrygowany konsekwentnie wykreowanym światem, jak i nieco zmęczony ociężałą walką, wynikającą głównie z opóźnienia reakcji gry na ruchy kontrolera. Mimo to raczej warto dać jej szansę, zwłaszcza jeśli ktoś poszukuje w grach akcji przede wszystkich wciągającej fabuły, a tej odmówić Prey’owi nie można.

19 maja – Injustice 2
Xbox One, Playstation 4

Lubię bijatyki, chociaż nie jestem profesjonalistą. A najbardziej lubię te od NetherRealm Studios, bo Mortal Kombat to jedna z moich ulubionych marek w świecie gier już od czasów Amigi. No i lubię komiksy DC, więc nie mam żadnego powodu, by nie czekać na Injustice 2. Pierwsza część nie rozczarowała, sprytnie adaptując podstawy mechanizmu walki do świata superbohaterów i superłotrów znanych z kart komiksów. Mimo, że nie do końca podoba mi się kierunek artystyczny, zwłaszcza w kwestii nieco udziwnionych kostiumów. Ale w końcu najbardziej liczy się to, co pod spodem, a system walki jest widowiskowy, złożony, a jednocześnie przystępny dla nowicjuszy czy amatorów. Sequel dodaje kontrowersyjną funkcjonalność, polegającą na rozwijaniu postaci niczym w grach RPG. Jak to zaważy na balansie i uczciwości starć, przekonamy się po premierze. Ja z wielką chęcią ogram sobie całkiem obiecująco-epicko-filmowo zapowiadającą się kampanię fabularną dla jednego gracza.