Najciekawsze premiery marca

Po poświątecznej posusze stycznia i lutego, w marcu świat gier wreszcie odżywa. Przed nami miesiąc interesujących premier, kiedy każdy gracz znajdzie coś dla siebie!

7 marca – Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
Xbox One, Playstation 4, PC

Agencja turystyczna Ubisoft tym razem zabiera nas na wycieczkę do Boliwii. Zwiedzimy jak zwykle ogromny otwarty świat: wśród atrakcji turystycznych znajdują się dżungle, góry i miasta. A przy okazji możemy pomóc miejscowej ludności wyzwolić się spod wpływu kartelu narkotykowego Santa Blanca, działając zarówno w pojedynkę, jak i współpracując z innymi członkami wycieczki. W ramach pakietu all-inclusive dostaniemy dostęp do najświeższych zdobyczy technologii militarnej oraz 60 pojazdów, które umożliwią nam eksplorację Boliwii na lądzie, na wodzie lub w powietrzu. Ogrom taktycznych możliwości rozegrania poszczególnych misji da nam szansę zarówno na metodyczne eliminowanie wrogów z ukrycia, jak i brutalną, otwartą walkę.

10 marca – Table Top Racing: World Tour
Xbox One

Gra ukazała się już w zeszłym roku na PS4 i PC, a w marcu zagości także na Xbox One. W grze zainspirowanej takimi klasykami jak Micro Machines czy Re-Volt, pościgamy się małymi samochodzikami po trasach rozmieszczonych w różnych miejscówkach realistycznego, dużego, “prawdziwego” świata. Gra zapowiada się na lepszą wersję dostępnej już od jakiegoś czasu innej gry o podobnej tematyce – Super Toy Cars. Niebawem ukaże się także nowa odsłona legendarnego tytułu Codemasters, zatytułowana Micro Machines World Series. Ta ostatnia będzie jednak jedynie odświeżoną wersją Toybox Turbos wydanego na PC i konsole poprzedniej generacji w 2014 roku. Table Top Racing ma więc szansę pozostać najlepszą propozycją dla fanów małych samochodów, ale z werdyktem wstrzymamy się do premiery wszystkich gier.

10 marca – Lego Worlds
Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, PC

Gra o klockach Lego odc. 24247. Tym razem jednak jest to coś więcej niż li tylko kolejna prosta gra zręcznościowa z lokalnym trybem wieloosobowym oparta na znanej marce. To odpowiedź klocuchów na Minecrafta. Twórcy obiecują nieograniczone możliwości dowolnej kreacji własnych światów z klocków Lego oraz niezliczone możliwości interakcji z niezliczoną ilością postaci i stworów przy pomocy niezliczonej ilości pojazdów i przedmiotów. Jeśli będę wreszcie mógł zbudować wymarzone miasto złożone z elementów Lego City, to czemu nie. Niby lepiej wyłączyć komputer i pobawić się prawdziwymi klockami, ale za wariantem cyfrowym przemawia jednak fakt, że jest odrobinę tańszy.

14 marca – Styx: Shards of Darkness
Xbox One, Playstation 4, PC

Dobra skradanka zawsze w cenie. Pocieszny gnom zadebiutował w Styx: Master of Shadows w 2014 roku i spotkał się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony graczy nieco już zmęczonych powtarzalną formułą Assassin’s Creedów. Gra ta nadal czeka w mojej “kupce wstydu” po tym, jak została udostępniona w ramach Games with Gold na Xbox One i zamierzam któregoś dnia dać jej szansę. A jest szansa na to, że się ze Styksem polubimy i wtedy z przyjemnością dam szansę także smakowicie zapowiadającemu się sequelowi.

23 marca – Mass Effect: Andromeda
Xbox One, Playstation 4, PC

Mass Effect to dla jednych religia, dla drugich powód, by śmiertelnie obrazić się na twórców za nikczemne zakończenie oryginalnej trylogii, a dla trzecich symbol cyfrowej rewolucji seksualnej. Dla mnie to “ta” trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG rozgrywająca się w kosmosie, która kompletnie mnie nie wciągnęła. Nie mam nic przeciwko podróżom w kosmos, ale wolę w nim siać spustoszenie marynarzem z Dooma, niż wchodzić w lesbijskie związki. Mimo wszystko zdaję sobie sprawę, że na nową odsłonę czeka kilku graczy, a więc poniżej specjalnie dla nich trailer, który pewnie i tak już widzieli.