Shadow of the Tomb Raider
tombraider.com

Najciekawsze premiery września na konsole i PC

Zaczyna się najgorętszy okres premier w branży. Tym razem potrwa wyjątkowo długo, bo do wiosny 2019 roku. Wielu wydawców poprzesuwało premiery na początek przyszłego roku w obawie przed kolosem w postaci Red Dead Redemption 2, który ma się ukazać już w październiku. Póki co jednak przed nami wrzesień, również bardzo obfity!

7 września – Marvel’s Spider-Man
Playstation 4

To jeden z tych momentów, kiedy jako posiadacz Xboksa, z zazdrością spoglądam w kierunku tych, którzy wybrali platformę Sony. Cios jest tym boleśniejszy, jeśli wziąć pod uwagę, że za najnowszym Spider-Manem stoi studio Insomniac. To samo, które dało w 2014 roku Xboksowi One jedną z najlepszych ekskluzywnych gier – Sunset Overdrive. Gdy dowiedziałem się, że autorzy tego genialnego tytułu przygotowują przygody Człowieka-Pająka, pokiwałem tylko głową z uznaniem. Nie ma chyba lepiej predysponowanego do tego zadania studia w branży.

14 września – Shadow of the Tomb Raider
Xbox One, Playstation 4, PC

Nadchodzi wielce wyczekiwany przez wielu graczy, w tym i przeze mnie, moment. Po trzech latach oczekiwania, Lara Croft wreszcie wypełni swoje przeznaczenie: stanie się tytułowym Łupieżcą Grobowców. Za trzecią część trylogii opowiadającej współczesną historię słynnej archeolożki (a przy okazji akrobatki i seryjnej morderczyni) stoi Eidos Montreal. Za poprzednie dwie części odpowiadało Crystal Dynamics, które przejęło serię od Core Design w 2006 roku. Ciekaw jestem, jak wypadnie Lara Croft po raz pierwszy spod ręki nowych twórców.

27 września – Life Is Strange 2 (Episode 1)
Xbox One, Playstation 4, PC

O Life Is Strange pisaliśmy na medleyland już wiele razy. Jak dotąd, każda produkcja powiązana z tym uniwersum całkowicie mnie urzekła – począwszy od pierwszego sezonu Life Is Strange, poprzez fantastyczny prequel Before the Storm, na prologu do pełnoprawnego sequela The Awesome Adventures of Captain Spirit skończywszy. Drugi sezon opowie historię młodego rodzeństwa, Seana i Daniela Diaz. Wskutek nieszczęśliwego biegu zdarzeń przy udziale sił nadprzyrodzonych, bracia zmuszeni są do ucieczki przed policją. Będzie mi brakować Chloe i Max, ale bardzo intryguje mnie, czy geniusze z Dontnod zachowali formę.

28 września – FIFA 19
Xbox One, Xbox 360, Playstation 4, Playstation 3, Nintendo Switch, PC

Nie ma to jak dobry meczyk w “Fifeczkę”. Z roku na rok przy każdej kolejnej edycji zmiany są marginalne, ale i tak EA Sports udaje się wywołać poczucie że gra staje się coraz lepsza i przekonać graczy do przesiadki na najnowszą odsłonę. Tryb fabularny doczeka się trzeciej odsłony, w której poznamy dalsze losy dzielnego, czarnoskórego Aleksa Huntera. Ponadto w tym roku FIFA po raz pierwszy zawierać będzie licencję Ligi Mistrzów UEFA. A ja i tak najbardziej liczę na jeszczę większą liczbę absurdalnych animacji które sprawią że będę patrzył na poczynania piłkarzy z mieszanką niesmaku i niekontrolowanych ataków śmiechu.


Wybrane pozostałe premiery września:

6 września – V-Rally 4 (Xbox One, Playstation 4, PC)

Kolejna legendarna seria samochodówkowa wraca. Ciężko powiedzieć, jak wiele poza nazwą będzie mieć wspólnego z poprzednikami. Odpowiada za nią studio Kylotonn Entertainment, co wróży umiarkowanie dobrze. Firma z gry na grę coraz bardziej się wyrabia, ale do pierwszej ligi jeszcze daleko. Spod ich rąk wyszło ostatnio bardzo przeciętne WRC 7 i nieco lepsze TT Isle of Man.

25 września – Dakar 18 (Xbox One, Playstation 4, PC)

Samochodówek w tym sezonie nie brakuje, a wiele z nich proponuje świeże podejście do tematu zamiast kopiowania sprawdzonych rozwiązań. Jedną z nich jest Dakar 18, która, jak nietrudno się domyślić, umożliwi wzięcie udziału w legendarnym rajdzie długodystansowym. Przedsięwzięcie bardzo ambitne, ale z realizacją może być różnie – za produkcję odpowiada studio Bigmoon Entertainment, którego portfolio nie należy do najbardziej imponujących.