Xbox Game Pass czerwiec 2018 live Next Up Hero
Xbox Wire

Nowości w Xbox Game Pass – czerwiec 2018

Co miesiąc do usługi abonamentowej Xbox Game Pass dołączają kolejne tytuły. Nie inaczej będzie w czerwcu, chociaż tym razem wyjątkowo będzie to tylko sześć tytułów (a nie osiem, jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach, między innymi w maju). Czy aby na pewno? Nie zapominajmy, że w czerwcu odbędą się targi E3…

Na razie jednak warto przyjrzeć się tytułom, które zostały zapowiedziane jako te, które uzupełnią bibliotekę Xbox Game Pass w czerwcu. Zwolennicy nowości powinni zwrócić uwagę na Next Up Hero, chociaż jest to gra, której formuła nie każdemu musi przypaść do gustu. Do gra typu dungeon crawler zainspirowana takimi tytułami jak The Legend of Zelda: Four Swords, w którą można grać w trybie kooperacji.

Zwolennicy bardziej współczesnego podejścia do rozgrywki powinni zwrócić uwagę na The Technomancer. Są tu między innymi elementy gry akcji, RPG, walka z wielkimi robakami i crafting, czyli wiele spośród rzeczy, które mogą spodobać się współczesnemu graczowi. Z kolei fani klimatów post-apokaliptycznych odnajdą się w Wasteland 2: Director’s Cut, gdzie pokierują grupą walecznych eksploratorów w nieco bardziej klasycznym widoku z góry.

Skoro mowa o klasyce, jej miłośnicy z pewnością ucieszą się na wieść o Mega Man Legacy Collection 2. Ci gracze, którzy wychowali się na pociesznej serii platformówek z niebieskim bohaterem będą mieli znakomitą okazję do odświeżenia sobie zakurzonych wspomnień z młodości. Dla pozostałych będzie to świetna okazja do poznania jednej z najważniejszych platformówek w historii gatunku. W skład kolekcji wchodzą odsłony cyklu oznaczonej numerami od 7 do 10.

Nie może zabraknąć czegoś dla fanów ścigania. Tym razem do Game Passa dołączy tytuł przeznaczony dla miłośników ścigania pojazdami jednośladowymi, czyli MotoGP 17. To taki motocyklowy odpowiednik samochodowych tytułów typu Forza Motorsport czy Gran Turismo, mamy więc licencjonowane trasy i pojazdy w bardziej realistycznym ujęciu. Producentem gry jest firma Milestone, więc niestety nie należy spodziewać się topowej wysokobudżetowej oprawy, ale mimo to gra może dostarczyć miłych wrażeń każdemu kto da jej szansę.

Na koniec sympatyczna perełka w tym niezbyt ciekawym zestawie, mianowicie Disneyland Adventures. Gra zaczynała jako tytuł dla Kinecta w czasach X360, niedawno ukazała się w poprawionej wersji na Xbox One. Tym razem można sterować zwykłym kontrolerem, a także skorzystać z dodatkowej mocy konsoli Xbox One X. To wesoła, kolorowa i relaksująca gra, w której zwiedzamy wirtualny Disneyland, spotykamy postaci z ulubionych bajek i wspólnie z nimi przeżywamy liczne przygody w formie zróżnicowanych mini gier. Sterowanie jest proste, więc będzie to odpowiednia propozycja zarówno dla młodszych pociech, jak również ich rodziców szukających nieco mniej wymagającej rozgrywki po ciężkim dniu w straszliwej korporacji.

Nieco mniejsza liczba tytułów dołączających do Xbox Game Pass w czerwcu może być podpowiedzią, że to jeszcze nie koniec. Już 10 czerwca konferencja Xbox Briefing w ramach corocznych targów E3, a podczas niej z pewnością czekają nas niespodzianki. Część z nich może dotyczyć Game Passa. Co to może być? Rychła premiera oczekiwanego tytułu, którego wydawcą jest Microsoft (Crackdown 3), prezentacja zupełnie nowej gry z natychmiastową premierą w ramach usługi, a może nawet dema zapowiedzianych na jesień produkcji, w które tym razem będzie można zagrać nie tylko w hali targowej. Jedno jest pewne – Microsoft kładzie ostatnimi czasy ogromny nacisk na Game Passa i na pewno o usłudze jeszcze w czerwcu usłyszymy.