Xbox Game Pass kwiecień 2018
Xbox Wire

Nowości w Xbox Game Pass – kwiecień 2018

Xbox Game Pass staje się ważnym serwisem w portfolio Microsoftu. W ramach stałej miesięcznej opłaty otrzymujemy nieograniczony dostęp do ponad 100 tytułów. Te zaś powoli ulegają rotacji – część gier zostaje zastąpiona nowymi tytułami. W marcu zestaw nowości był całkiem pokaźny: obok Rise of the Tomb Raider czy genialnego Oxenfree, do usługi dołączyło premierowe wyczekiwane Sea of Thieves. W kwietniu także w usłudze pojawi się debiutant. Jaki? O tym poniżej.

Robocraft Infinity to pierwsza gra objęta programem ID@Xbox, która zadebiutuje w usłudze Game Pass już 11 kwietnia. W tym niezależnym tytule od Freejam Games weźmiemy udział w arenowych walkach robotów. Twórcy w ręce gracza oddali możliwość zbudowania swojego robota, który potem stanie w szranki z tworami innych graczy. Robocraft Infinity niewątpliwie wpisuje się w popularny ostatnio trend sieciowych strzelanek, ale czy uda mu się odwrócić uwagę graczy od takich potęg jak Fortnite czy PUBG – wątpię.

Poza tym, siedem innych, nieco starszych tytułów dołączy do Xbox Game Pass w kwietniu. Warto szczególną uwagę zwrócić na Late Shift – grę w konwencji filmu (dosłownie – na ekranie zobaczymy żywych aktorów), w której od naszych wyborów zależy rzeczywisty rozwój fabuły i jedno z wielu możliwych zakończeń. Sacred Citadel to znakomita chodzona naparzanka w starym stylu, która pamięta jeszcze czasy Xboksa 360. Doskonały tytuł do przechodzenia w trybie kooperacji, z sympatyczną, kolorową oprawą graficzną oraz całkiem rozbudowanym system walki i kombosów. Sama walka jest mięsista i potrafi sprawić wiele satysfakcji.

ClusterTruck to przedziwna gra niezależna. Z perspektywy pierwszej osoby kierujemy bohaterem, który próbuje… nie spaść z dachów pędzących ciężarówek. Oryginalne podejście do oklepanego gatunku platformówek. Potrafi wciągnąć, ale jest to doświadczenie dosyć płytkie. Cities: Skylines pozwoli budować i zarządzać miastem. Starsi gracze zagrywający się w młodości do upadłego w Sim City na pewno odnajdą się we współczesnej odsłonie gry o podobnej tematyce. theHunter: Call of the Wild pozwoli zapolować na duże i małe zwierzęta w otwartym świecie. W strategicznym Kingdom: New Lands zarządzamy królestwem, a w Portal Knights pokierujemy rycerzem w miksie gry akcji i RPG z proceduralnie generowanymi planszami.

Brakuje w tym zestawie prawdziwego hitu, ale nie brakuje wartościowych tytułów. Gracze ceniący przede wszystkim fabułę powinni zwrócić uwagę na Late Shift, a miłośnicy klasycznych dwuwymiarowych naparzanek powinni odnaleźć się w Sacred Citadel.