Xbox Game Pass sierpień
Xbox Wire

Nowości w Xbox Game Pass – sierpień 2018

Microsoft wyjątkowo długo zwlekał z ogłoszeniem gier, które w sierpniu włączone zostaną do usługi abonamentowej Xbox Game Pass. Warto było jednak czekać – prezentowany zestaw siedmiu gier prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie!

Największą niespodzianką jest niewątpliwie Hitman. W ramach Game Passa otrzymamy dostęp do całego pierwszego sezonu najnowszych przygód Agenta 47, a więc wszystkich 6 wydanych w jego ramach lokacji i misji. Wprawdzie co jakiś czas regularnie kolejne odcinki tej epizodycznej gry akcji były udostępniane za darmo (niedawno, do pierwszych dwóch epizodów, rozgrywających się w Paryżu i włoskiej Sapienzie, dołączył trzeci, przenoszący akcję do Marrakeszu w Maroku), ale teraz można sobie wygodnie zaliczyć całą grę na raz. W sam raz przed premierą dwójki, zapowiedzianą na listopad.

Ryse: Son of Rome była jedną z pierwszych gier ekskluzywnych na Xbox One, ale chociaż od premiery minęło już prawie 5 lat, nadal jest to jeden z najlepiej wyglądających tytułów tej generacji. Jeśli nie złapaliście jej, gdy jakiś czas temu dostępna była w Games with Gold, to zdecydowanie warto dać jej szansę, zwłaszcza jeśli jest się zmęczonym rozbudowanymi, długimi grami z otwartym światem. Ryse to gra klasyczna w tym sensie, że nie należy martwić się stosem ikonek na minimapie i wypełnianiem misji pobocznych – gra jest liniowa, niedługa i konkretna, a rozgrywka, chociaż dosyć prosta, całkiem satysfakcjonująca.

Dead Rising 2 chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ale jakby ktoś nie wiedział, jest to druga część jednej z najpopularniejszych serii o walce z zombie. Tutaj jeszcze w nieco hardkorowym wydaniu – uproszczenia rozgrywki zaczęły stopniowo pojawiać się w części trzeciej, by ostatecznie w czwartej zamienić wymagającą niegdyś grę w prostą zręcznościówkę. Z zombie zetkniemy się także w The Escapists: The Walking Dead, czyli  spin-offie stylizowanej na 8-bitowy tytuł popularnej gry o ucieczce z więzienia. Spin-off, jak nietrudno się domyślić, oparty jest na komiksie i serialu pod tym samym tytułem.

Fanom pikselowej stylistyki przypaść do gustu może także Dandara – dwuwymiarowa platformówka w stylu tzw. metroidvanii, która odróżnia się od innych gier tego typu przede wszystkim bardzo niestandardowym sposobem poruszania się bohatera. Kto nie ma dość klasycznej akcji dobrze będzie bawił się także w Ruiner – cyberpunkowej strzelance typu twin-stick (czyli takiej, w której jednym grzybkiem sterujemy bohaterem, a drugiego używamy do celowania). Widok z góry, wartka akcja, dużo wybuchów i rozbryzgów krwi – czego chcieć więcej?

Może czegoś spokojniejszego dla młodszych, albo chcących pograć relaksująco w rodzinnym gronie. Tutaj z pomocą przychodzi Rush: A Disney Pixar Adventure, czyli zremasterowana wersja kinectowej gry z X360, w którą tym razem można grać także przy pomocy kontrolera. Wraz z innym graczem weźmiemy udział w kilku minigrach rozgrywających się w świecie jednego ze znanych filmów wspomnianej w tytule wytwórni filmowej, takich jak: Toy Story, Auta czy Iniemamocni. W sam raz do wspólnej rozgrywki na jednej konsoli!

To jednak prawdopodobnie jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o nowości w sierpniu. Miesiąc temu, do lipcowego zestawu gier w ramach Xbox Game Pass, 10 lipca dołączyło także genialne Rocket League. Tym razem będzie zapewne podobnie, a kolejnych dodanych gier możemy się spodziewać w trakcie specjalnego wydania audycji Inside Xbox, która nadawana będzie na żywo 21 sierpnia z Gamescomu.