Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Nowości w Xbox Game Pass – marzec 2018

Xbox Game Pass rośnie w siłę. W styczniu Microsoft poinformował, że od tej pory wszystkie gry, których jest wydawcą, dostępne będą w dniu premiery w ramach subskrypcji Game Pass. Pierwszym takim tytułem, którego premiera już 20 marca, jest Sea of Thieves, ale oprócz tego co miesiąc do katalogu dostępnych gier dodawane są kolejne. Marcowy zestaw prezentuje się bardzo solidnie.

Najważniejszym tytułem z pewnością jest Rise of the Tomb Raider, którego nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto choć odrobinę interesuje się grami. Dla niewtajemniczonych wspomnę tylko jednak, że to ostatnia jak dotąd część przygód Lary Croft, ciepło przyjęta zarówno przed branżę, jak i graczy. To po prostu niezwykle solidna, wysokobudżetowa gra akcji, okraszona powalającą oprawą i bardzo satysfakcjonującą mechaniką gry. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto jeszcze nie miał okazji jej ograć, a dla posiadaczy najnowszej konsoli Xbox One X będzie to dodatkowa okazja do wykorzystania ogromnej mocy drzemiącej w ich sprzęcie, bowiem RoTR należy do gier dla których udostępniono aktualizację wspierającą ten model.

Jest też coś dla fanów trybu kooperacji, zwłaszcza grających na jednej konsoli – Resident Evil Revelations 2 nadaje się do tego idealnie. To nie tylko jedna z bardziej udanych odsłon popularnego cyklu survival horrorów, ale też jedna z lepiej pomyślanych gier właśnie pod kątem wspólnego przechodzenia z drugą osobą – w grze sterujemy wówczas dwiema zupełnie różnymi od siebie postaciami, dysponującymi odmiennymi umiejętnościami i których wzajemne pomaganie i uzupełnianie się konieczne jest do poczynienia postępów w kampanii. A to wszystko możliwe na jednej konsoli w trybie podzielonego ekranu, ze świetnie zoptymalizowaną grafiką, działającą w stałej rozdzielczości Full HD i płynnych 60 klatkach na sekundę.

Koniecznie należy także zwrócić uwagę na Oxenfree – prawdziwą perełkę wśród gier niezależnych, która powaliła mnie ujmującym klimatem, przejmującą i tajemniczą historią splatającą się z dramatycznymi losami bohaterów, fantastycznym voice actingiem i genialna muzyką. To rzecz niemal doskonała, a jej pominięcie to wielka strata dla każdego, kto w grach ceni coś więcej niż wartką akcję. Na jej temat rozpisałem się już obszernie w recenzji – każdego nadal niezdecydowanego odsyłam właśnie do niej.

Oxenfree to nie jedyna gra niezależna, na którą warto zwrócić uwagę w marcowym zestawie nowych gier wchodzących do usługi Xbox Game Pass: bardzo ciekawym tytułem jest także The Final Station, przygodówka na którą zwrócić uwagę powinni miłośnicy kryminalnych intryg i… podróży koleją, a także gustownej oprawy utrzymanej w klimacie pixel art. Lubiących klasykę zainteresuje także Super Lucky’s Tale, jeden z tytułów startowych konsoli Xbox One X. Ta klasyczna trójwymiarowa platformówka przyciągnie zarówno najmłodszych graczy, jak i ich rodziców, którym przypomną się czasy świetności trójwymiarowych platformówek i takie tytuły jak Gex: Enter the Gecko czy Croc.

Listę zamykają dwa nieco mniej ekscytujące tytuły: Euro Fishing i Sonic CD. Tytuły mówią raczej wszystko: pierwsza z wymienionych gier to symulator wędkowania, czynności, która nawet w rzeczywistości jest jednym z najnudniejszych zajęć, ciężko mi wiec sobie wyobrazić, co może skłonić kogoś do symulowania wykonywania tej czynności. Druga gra to oczywiście port klasycznej odsłony gry z niebieskim jeżem Sonikiem, która pierwotnie ukazała się na konsoli Sega CD.