Formacja Paramore rozpoczęła ostatnią trasę koncertową wspierającą wydany w 2013 roku album. Trasa wdzięcznie nazwana Writing The Future wystartowała z początkiem tego tygodnia w stanie Georgia i potrwa do końca maja. Łącznie zespół zagra dziewiętnaście koncertów, wszystkie w Ameryce Północnej.

Z założenia Writing The Future to trasa, o której zespół marzył od dawna. Po kilku latach grania w dużych amerykańskich halach koncertowych – w 2013 roku zagrali nawet w słynnym Madison Square Garden – Paramore wrócili do mniejszych lokalnych hal. Tylko wybrane koncerty odbywają się w większych obiektach, m.in. koncert w Nashville, z którego wywodzi się zespół albo koncerty festiwalowe, które na trasie są łącznie dwa.

Intymna koncertowa noc z Paramore, jak dumnie głosiły reklamy, to połączenie piosenek ze wszystkich czterech studyjnych płyt, utworów wydawanych na soundtrackach bądź niedawno wydanego demo piosenki Tell Me It’s Okay. W set liście pojawiają się oczywiście single, ale dominują te rzadko grane utwory, które na koncertach gościły raczej w trasie promocji płyt, na których się znalazły. Zespół zadbał także o to, aby koncertowych wersji doczekały się utwory z płyty Paramore nieprezentowane w trakcie poprzednich tras. Tym sposobem fani mogą poskakać w trakcie Be Alone, One of those (Crazy Girls) i wzruszyć się na Future, zamykającym koncert. Całości towarzyszy stonowana scenografia, postawiono na modne w ostatnich miesiącach nastrojowe oświetlenie i minimalizm. Tylko stroje Hayley przypominają, że Paramore to zespół z osiągnięciami.

***

Kilka godzin temu oficjalnie podano do wiadomości, że w marcu 2016 roku odbędzie się druga edycja rejsu Parahoy. Paramore zaprasza fanów na morską podróż z Miami do meksykańskiego Cozumel. Wyprawa potrwa od 5 do 9 marca i podobnie, jak w przypadku pierwszej edycji, fani będą mogli bawić się w towarzystwie członków zespołu, doświadczyć specjalnego koncertu czy porozmawiać z Hayley, Jeremym i Taylorem. Koszt takiej przyjemności zależy od kajuty, na którą zdecydują się podróżni. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Parahoy.com.

facebook

Podobne Posty