8 pomysłów na prezent last minute dla popkulturowego freaka

Buszowanie po sklepach nie należy do moich ulubionych zajęć, ale są takie dni, miesiące, momenty, w których wydaje się to nieuniknione. Tylko, co zrobić, gdy nie wie się, co tej drugiej osobie kupić? Okres przedświąteczny aż prosi się o wpis z prezentowymi poradami. Rękawiczki, szalik, skarpetki, kosmetyki… Jest z czego wybierać, ale co podarować popkulturowemu freakowi?

Ten poradnik zawiera 8 praktycznych pomysłów na prezenty dla specyficznej grupy społecznej. 5 z nich zdążycie jeszcze kupić! Przedział cenowy – różny, czyli od darmowych prezentów po te będące sporą inwestycją.

1. Dostęp do Netflixa

W styczniu minie rok od wprowadzenia Netflixa do Polski. Pierwszy miesiąc dostępu jest darmowy, więc na początek możesz wspomnieć o tym Freakowi i powiedzieć, że jak mu się spodoba to wykupisz dla niego płatny dostęp. Ceny to kolejno 34 zł, 43 zł i 52 zł. Co w ofercie? Dostęp do oryginalnych seriali Netflix, np. House of Cards i Orange is the New Black i katalogu filmów. To naprawdę fajny prezent dla kogoś, kto uwielbia seriale. Szczegóły, ceny i marketingowe opisy są tutaj.

netflix
2. Dostęp do Spotify

A może lepiej dostęp do niezliczonej liczby albumów? Ja bez Spotify już nie wyobrażam sobie podróżowania, więc polecam bazując na własnym doświadczeniu! Tutaj też można przez miesiąc poznawać się za free, potem pakiet miesięczny kosztuje 19,99 zł. Szczegóły tutaj.

spotify
3. Książka

Zaczynają się pierwsze schody. Żeby podarować komuś książkę trzeba wiedzieć dokładnie, co lubi i co go zainteresuje. Celowanie w modne poradniki nie jest bezpiecznym prezentem, bo łatwo kogoś urazić. Dawać komuś romans, gdy woli biografie to też strzał w stopę. Trzeba więc być bardzo ostrożnym. Dla miłośnika seriali i amerykańskiej popkultury polecam książkę Przez Stany POPświadomości, dla władającego dobrą angielszczyzną miłośnika muzyki Your Favourite Band Is Killing Me.

band
4. Linki do fantastycznych blogów, których nie zna

Bezcenny prezent, ale wymagający poświęcania czasu na poszukanie tych fantastycznych, nieodkrytych blogów. I tutaj nie mam listy propozycji, bo każdemu spodoba się coś innego. Oczywiście w ciemno możesz polecić Medleyland.pl, to chyba oczywiste? A na poważnie, podsuwam pomysł, że prezent nie musi wcale kosztować dużo, może nie kosztować nic.

5. Karnet do kina

Kina w Polsce zaczęły wprowadzać coś na kształt karty stałego klienta. To taka lepsza forma karty podarunkowej. Jest tylko jedno ale – musisz się upewnić, że dana sieć kin znajduje się w mieście, w którym mieszka osoba, której chcesz ją podarować. Niefajnie byłoby dać komuś roczny bilet do kina, którego nie ma w promieniu 100 kilometrów. Aha, i upewnij się, że ta osoba lubi chodzić do kina częściej niż raz na pięć lat!  O karcie Unlimited Cinema City można poczytać tutaj.

cinemacity

6. Gadżet lub oficjalny merch

Oficjalnych gadżetów związanych z serialami, filmami, wydarzeniami, artystami, albumami jest mnóstwo. To tak naprawdę jeden z najłatwiejszych prezentów, jakie można zrobić komuś, kogo dobrze się zna. Ostatnio moim ulubionym sklepem do poszukiwania fajnych prezentów dla miłośników popkultury jest brytyjski Grindstore. Mają w ofercie zarówno oficjalne koszulki przeróżnych zespołów, jak i gadżety związane z Marvelem, Star Wars… Polecam odwiedzić!

grind
7. Konsola

Najdroższy prezent z całej listy. Konsola to spory wydatek, ale niezła inwestycja, bo wbrew ogólnemu przekonaniu konsola służy nie tylko do grania. Można na niej oglądać np. Netflixa. Od tego roku w sprzedaży jest Xbox One S. O tym, czy warto go kupić napisaliśmy specjalny tekst. Odsyłam tam, bo to skarbnica wiedzy!

xbox
8. Roczny dostęp do Golda

Na zakończenie prezent idealny dla gracza, gracza który ma konsolę Xbox i odpala ją bardzo regularnie, żeby nie powiedzieć, że codziennie. Taka osoba powinna ucieszyć się z dostępu do Xbox Live Gold. To taki upgrade opcji konsoli, pozwala grać w trybie wieloosobowym, co miesiąc dostaje się darmowe gry i dostęp do zniżek na inne gry. Fajna sprawa, gdy ma się znajomych w innym mieście (albo kraju) i chce się z nimi w coś zagrać. O Goldzie, zasadach i cenach można poczytać tu.

Mam nadzieję, że pomogłam. Większość z tych pomysłów można zrealizować na chwilę przed Wigilią, czy innym rodzinnym spotkaniem, więc jeśli myślisz, że jesteś z zakupem świątecznych prezentów w d… już wiesz, że jeszcze zdążysz!