Co może wyjść z połączenia aktorskiego talentu dwóch aktorów z dwóch różnych pokoleń? Co dobrego może wyjść z zestawienia ze sobą młodości i dojrzałości? Przypuszczalnie jest to recepta na najzabawniejszą i jednocześnie dość pouczającą komedię, jaka tej jesieni trafi na ekrany kin. Anne Hathaway i Robert De Niro spotkali się na planie filmu The Intern (pol. Praktykant), gdzie ona wciela się w rolę bizneswomen, a on zostaje jej prawą ręką.

Ben nie ma zamiaru korzystać z uroków emerytury. Rozpoczyna staż w redakcji strony internetowej o modzie założonej przez młodą, energiczną i czasami zagubioną Jules.

Już sam trailer wyreżyserowanej przez Nancy Meyers komedii sugeruje, że połączenie odmiennych aktorskich warsztatów i dopasowanie ich do ciut zwariowanej fabuły to przepis na sukces. Ostatecznie przecież nie raz zastanawialiśmy się, jak tzw. stara szkoła ściera się z nową szkołą, a sami równie często próbowaliśmy sprawdzić, jak stare wartości zaadaptować do współczesnych realiów. Będzie więc zabawnie, będzie refleksyjnie, będzie śmiesznie i melancholijnie. The Intern debiutuje w Polsce 2 października.

 

AF