Od początku istnienia tego bloga pojawiały się wpisy poświęcone serialom, które chętnie oglądam i na które warto zwrócić uwagę. Pod koniec sierpnia opublikowany został tekst poświęcony jesiennej, serialowej ramówce w polskiej telewizji, a dziś czas przyjrzeć się ofercie stacji w Stanach Zjednoczonych. A wszystko to dlatego, że zaczął się październik, czyli wysyp nowych sezonów!

Lista będzie zdecydowanie krótsza niż oferta z tego wpisu, dlatego, że bierzemy pod lupę jedynie nowe sezony dobrze mi znanych seriali. Pomijamy nowe produkcje i nowe odcinki seriali, które nie zawróciły mi w głowie. Wciąż mam zapisane tytuły kilku, które dostają dziesiątki nagród i z teorii zasługują na szansę. Może kiedyś, gdy noc stanie się dłuższa, a za dnia wyrobię się z życiem. Lecimy!

The Affair

Moja największa nadzieja tej jesieni. Zdecydowanie na szczycie mojej listy i mocno liczę, że pokazanie zdarzeń z perspektywy zdradzanej żony i zdradzanego męża wniesie dużo dobrego, nowego, innego, niespodziewanego i udanego do fabuły. Pierwszy odcinek pojawi się na antenie Showtime w niedzielę, 4 października, w praktyce jest już do obejrzenia w sieci, ale ja chętnie poczekam. A kiedy w Polsce? Pojęcia nie mam.

Arrow

Wspominałam już, że zapowiedź nowego sezonu jest lepsza niż większość odcinków z poprzedniego sezonu? Wspominałam tutaj i nadal tak uważam, dlatego czekam z utęsknieniem za 7 października i premierą pierwszego. Oczekiwania mam duże, głównie dlatego, że poprzedni sezon oglądałam z nadzieją, że się rozkręci. Wyszło średnio, czasami zachowania bohaterów i zwroty akcji negatywnie mnie zaskakiwały. Nie będę streszczała, bo może ktoś chciałby obejrzeć, albo ogląda, i popsuję mu zabawę. Oby ten sezon pokazał, że Arrow ma jeszcze sens.

Homeland

Nie oglądam seriali, na których często się zawodziłam, więc i na nowy sezon Homeland wyczekuję z wypiekami na twarzy. On jest mi bardzo bliski ze względu na wojenne wątki. Uwielbiam te wszystkie zakurzone lokacje, szemranych bohaterów i spluwy latające w powietrzu. Ciekawi mnie też, jak rozegrają akcję w Europie i jak wyjaśnią wydarzenia, których nie ujęto w poprzednim sezonie – ten dzieje się kilka lat później. Premiera również 4 października i również na Showtime.

The Walking Dead

Już krótki trailer szóstego sezonu mówił, że twórcy nie zamierzają zwalniać tempa, a co najważniejsze, nie chcą stracić ani jednego miliona widzów ze swojego bardzo pokaźnego licznika. Do oglądania zombiaków nikogo przekonywać nie trzeba. Przekonani oglądają, nieprzekonani tracą coś bardzo fajnego. Jedyny problem z The Walking Dead jest taki, że najlepszy odcinek zdarza się być ostatnim z serii… Nowy sezon od 11 października i od razu dostajemy 90-minutowy odcinek. W Polsce pierwszy odcinek pojawi się dzień później, 12 października na FOX.

Podobne Posty