E3 2016: Mafia III, Walking Dead 3, Injustice 2

Największe święto branży gier, odbywające się corocznie targi E3 w Los Angeles, już za nami. Podczas licznych konferencji i prezentacji pokazano światu ponad 100 gier. O wybranych pozycjach pisaliśmy w tekstach poświęconych poszczególnym konferencjom: najpierw Electronic Arts solidnie przynudziło, następnie Microsoft ożywił atmosferę, Bethesda ani nie rozczarowała, ani nie powaliła na kolana, a Ubisoft postawił na humor i dobrą zabawę. Nie wszystkie godne uwagi gry miały jednak szansę być pokazane na dużych scenach konferencyjnych, co zatem mogło umknąć naszej uwadze?

Mafia III

Mafia III to najbardziej, zaraz po Forza Horizon 3, wyczekiwana przeze mnie gra tegorocznej jesieni. E3 przyniosło nie tylko nowy, ekscytując zwiastun, ale także ponad 20 minut świeżego gameplay’u. I wynika z niego, że gra nie rozczaruje. Nie tylko rzadko wybiera się lata 60-te na czas akcji gier, intryguje także Nowy Orlean jako środowisko, którego nie mieliśmy jeszcze okazji zwiedzić w formie pełnego szczegółów otwartego świata. Możemy się spodziewać solidnej gry akcji, z iście filmową akcją i wzorowo zrealizowanymi strzelaninami i pościgami samochodowymi. O odpowiedni klimat zadba wyborna oprawa graficzna i świetne udźwiękowienie, z charakterystycznym dla tej ery soundtrackiem. Już ostrzę sobie pada na premierę.

The Walking Dead – Season 3

Klementynka powraca! Tym razem jako (uwaga – spojlery!) pozbawiona palca u dłoni nastolatka. Tyle przynajmniej można wywnioskować z pierwszego teasera trzeciego sezonu growej wersji The Walking Dead. Wprawdzie Telltale zaczęło się trochę rozmieniać na drobne produkując mnożące się jak króliki klony swoich “gier-seriali”, ale to nadal The Walking Dead pozostaje najpopularniejszą i najbardziej kojarzoną z nimi marką. Drugi sezon był odrobinę mniej ekscytujący, niż pierwszy, ale nie zmienia to faktu, że z wielką przyjemnością poznam dalsze losy odważnej Klementyny. Czy możemy liczyć na poprawienie dosyć poważnych usterek technicznych? Twórcy wspomnieli, że gra nie będzie korzystać z zupełnie nowego silnika, ale mocno usprawnionego starego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Telltale tworzy także swoją grę o Batmanie, a biorąc pod uwagę, jak świetnie udało im się Wolf Among Us, może być ciekawie.

Injustice 2

Na brak bijatyk w ostatnich latach nie narzekamy, ale moim faworytem niezmiennie pozostaje Mortal Kombat X. Twórcy zapowiedzieli, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, że ich kolejną grą będzie Injustice 2. Jeśli gra względem poprzedniej części zostanie usprawniona w co najmniej takim stopniu, co Mortal Kombat, to o jej jakość możemy być spokojni. Czekam, bo mechanika stworzona przez NetherRealm Studios bardzo mi odpowiada. Z zaprezentowanych nowych zwiastunu i 15 minut gameplay’u wynika, że dostaniemy godny sequel. Wprawdzie mocno odmienne od swoich komiksowych odpowiedników wersje postaci wymagają przyzwyczajenia, ale soczysta mechanika i sceny rodem z komiksów powinny to wynagrodzić wszelkim malkontentom. Gra ma się ukazać niestety dopiero w przyszłym roku, ale MKX jeszcze mi się nie znudził, więc nie postrzegam tego jako wielkiego problemu.