E3 2017: konferencje Bethesdy i Ubisoftu

Po Electronic Arts i Microsofcie, swoje konferencje miały także tradycyjnie już Bethesda, Ubisoft i Sony. Poniżej wybór najciekawszych moim zdaniem tytułów z konferencji pierwszych dwóch wymienionych wydawców.

The Evil Within 2 (Bethesda)

Powraca horror kontynuujący tradycje wczesnych gier z serii Resident Evil. Pierwsza część była jedną z pierwszych gier, które zawitały na obecnej generacji konsol i spotkała się z mieszanymi opiniami. Przez ten cały czas kusiło mnie, aby dać jej szansę i kto wie, może skuszę się wreszcie aby ograć ją przed spektakularnie zapowiadającym się sequelem. Jedno jest pewne – to nie jest gra dla osób o słabych nerwach. Premiera, jakżeby inaczej, w piątek 13-go.

Wolfenstein: The New Colossus (Bethesda)

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier całego tegorocznego E3. Wolfenstein: The New Order przywrócił we mnie wiarę w to, że współczesne strzelaniny mogą być niezwykle emocjonujące i nie muszą być klonami nudnych samograjów pokroju kolejnych odsłon Call of Duty. Nawet samodzielny dodatek The Old Blood sprawił mi mnóstwo frajdy. Zwiastun pełnoprawnego sequela nie rozczarował. Wygląda na to, że gra dostarczy zarówno pod względem soczystej rozgrywki, jak i wciągającej fabuły, przepełnionej specyficznym humorem. Czekam!

The Crew 2 (Ubisoft)

Pierwsza część The Crew robiła wielkie wrażenie rozmachem, ale też rozczarowywała pod wieloma względami. Druga część nadal rozgrywa się na gigantycznej mapie zawierającej większość dużych miast USA, a poza tradycyjną metodą czterokołowej eksploracji naziemnej, tym razem zaoferuje możliwość przemierzania wód w motorówkach i chmur w samolotach. Skala gry robi teraz jeszcze większe wrażenie, bo Nowy Jork z lotu ptaka prezentuje się jeszcze bardziej spektakularnie, niż z ziemi.

Skull & Bones (Ubisoft)

Po Assassin’s Creed IV: Black Flag wszyscy chwalili spektakularny system walk morskich i chwalili grę za to, że jest najlepszą grą o piratach od czasów niezapomnianych Pirates! Sida Meiera. Pewnego rodzaju zaskoczeniem był więc kompletny brak tego trybu w kolejnych odsłonach przygód asasyna, ale okazało się, że był ku temu powód: wyewoluował on w samodzielną grę, zwaną Skull & Bones. Co ciekawe, to już druga duża, otwarta i nastawiona na rozgrywkę wieloosobową gra o piratach od dużego wydawcy, bo Microsoft ma przecież też swoje Sea of Thieves.

Beyond Good & Evil 2 (Ubisoft)

Bezsprzecznie największa niespodzianka konferencji. Wyczekiwana przez liczne grono fanów kontynuacja kultowej Beyond Good & Evil z 2003 roku! Wiele osób już straciło wiarę w to, że sequel kiedykolwiek powstanie, ale Ubisoft zamknął konferencję rozwiewając wszelki wątpliwości. Pokazano na razie jedynie kinowy zwiastun i ciężko mi tak naprawdę ubrać w słowa to, co tam się wyrabia – zalecam więc samodzielne jego obejrzenie.

Oczywiście Ubisoft pokazał też swoje najbardziej flagowe gry: Assassin’s Creed: Origins oraz Far Cry 5, ale póki co nie wzbudzają one we mnie większych emocji (chociaż trzeba przyznać, że technologicznie nowy asasyn robi ogromne wrażenie).

To nadal nie koniec ciekawostek z E3! Sony także zaprezentowało kilka ciekawych tytułów, a do tego pojawiły się zwiastuny i nowe materiały od innych wydawców, którzy nie mieli swoich prezentacji scenicznych. O tym wszystkim w kolejnym tekście!