Games with Gold na czerwiec

Po rewelacyjnym kwietniu i przyzwoitym maju, czerwiec ponownie prezentuje się bardzo imponująco pod względem oferty Games with Gold. Posiadacze złotych abonamentów Xbox Live otrzymają tym razem nie tylko kolejne cztery pełne wersje gier, ale także zestaw DLC.

Na Xbox One, miesiąc otworzy Speedrunners (od 1 do 30 czerwca) – tytuł debiutujący na konsoli, ale na PC dostępny już od jakiegoś czasu. Jest to gra “wyścigowa” dla wielu graczy, w której kierujemy tytułowymi “biegaczami”, pokonując przeszkody i zastawiając pułapki na naszych rywali. Wszystko w dwuwymiarowej, czytelnej grafice stylem przywodzącej na myśl Guacamelee!

W drugiej połowie miesiąca pobrać będzie można Watch Dogs (od 16 czerwca do 15 lipca). W tym wielkim hicie od Ubisoftu wcielamy się w rolę hakera, którego polem zabawy jest wirtualne Chicago. To trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem i milionem misji pobocznych, których w portfolio Ubisoftu nie brakuje, ale jest w Watch Dogs coś wyjątkowego, co sprawiało, że zawsze chciałem dać tej grze szansę.

Pora na gry na Xboksa 360. Miesiąc otwiera ponownie dar od Ubisoftu w postaci Assassin’s Creed III (od 1 do 15 czerwca). To chyba ostatnia część tej serii z poprzedniej generacji, która nie została jeszcze udostępniona w ramach GwG. Po jej premierze nie dałem jej szansy, gdyż za bardzo wymęczyło mnie Assassin’s Creed II i postanowiłem zrobić sobie dłuższą przerwę od tej serii. Ale być może teraz dam jej szansę, przede wszystkim ze względu na interesujący, zupełnie inny od pozostałych części serii setting: Amerykę w czasach rewolucji.

Drugą grą na X360 będzie Dragon Age: Origins (od 16 do 30 czerwca). Origins było pierwszą częścią tego cyklu RPG. Jeśli ktoś lubi gatunek, będzie jak znalazł – ja sobie daruję. Jak zwykle, warto przypomnieć, że obie gry z Xboksa 360 będą także działać na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. A jako bonus, przez cały miesiąc pobrać będzie można za darmo także DLC do Phantom Dust – wydanego niedawno (i udostępnionego także za darmo) wznowienia klasycznej gry z oryginalnego Xboksa.