Back to the Future: 30th Anniversary Edition

Games with Gold na grudzień 2017

Po kilku całkiem udanych miesiącach, w tym nie najgorszym listopadzie, grudniowe Games with Gold nieco rozczarowuje. Spodziewałem się miłych prezentów pod choinkę, tymczasem najbliższy miesiąc zapowiada się jako jeden z najsłabszych dla posiadaczy złotych abonamentów Xbox Live.

Na Xbox One, miesiąc rozpocznie się od Warhammer: Endtimes – Vermintide (od 1 do 31 grudnia). Jest to pierwszoosobowa gra akcji osadzona, jak nietrudno się domyślić, w uniwersum Warhammer. Gatunkowo najbliżej tej grze do kultowego Left 4 Dead, a więc jest to nastawiona na sieciowy tryb kooperacji rąbanka w której wspólnie z innymi graczami stawiamy czoło hordom nieprzyjaciół. Jeśli mamy z kim grać, może być wesoło.

Drugą grą będzie… Tak zgadliście, kolejna gra od Telltale – tym razem Back to the Future: 30th Anniversary Edition (od 16 grudnia do 15 stycznia), czyli kontynuacja kultowych filmów Powrót do Przyszłości. Gra ta oferowała charakterystyczny dla Telltale odcinkowy model dystrybucji, ale oczywiście w ramach Games with Gold otrzymujemy cały sezon, na który składa się 5 odcinków. Nie należy spodziewać się fajerwerków, bo to remaster stareńkiego tytułu jeszcze z czasów X360, który pierwotnie ukazał się w 2010 roku, czyli 2 lata przed pierwszym sezonem The Walking Dead! Mimo wszystko, fani filmów powinni być zainteresowani, bo gra kontynuuje historię z oryginalnej trylogii.

Na Xbox 360, pierwszą grą będzie Child of Eden (od 1 do 15 grudnia) – czyli przedziwna gra która zapewnia wrażenia podobne do tych których możemy doświadczyć zażywając nielegalne substancje. Eksplozje kolorów, kształtów, muzyki bez większego ładu i składu na pewno komuś przypadną do gustu, ale ja chyba sobie daruję, wystarczą mi wspomnienia z nocy sylwestrowej A.D. 2008. Drugą grą będzie Marlow Briggs and the Mask of Death (od 16 do 31 grudnia) – czyli swojego rodzaju pastisz klasycznych gier akcji, komiksów, filmów i seriali, ale niekoniecznie w dobrym guście.

Jak zwykle, obie gry z X360 będą także działać na Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności.