Games with Gold na kwiecień

Kwiecień ubiegłego roku był bezsprzecznie jednym z najlepszych miesięcy w historii programu Games with Gold. Posiadacze konsol Xbox i złotych abonamentów Live otrzymali wówczas za darmo Sunset Overdrive i The Wolf Among Us na Xbox One oraz Dead Space i Saints Row IV na Xbox 360. Tegoroczny kwiecień nie rozczarowuje, a dla wielu graczy będzie to zapewne nawet lepszy miesiąc!

Podobnie jak rok temu, na konsoli Xbox One miesiąc otwiera wyczekiwany tytuł ekskluzywny (który później ukazał się także na PC) – Ryse: Son of Rome (od 1 do 30 kwietnia). Był to jeden z tytułów startowych Xboksa One i mimo, że od jego premiery minęły już ponad trzy lata, tytuł nadal uchodzi za jeden z topowych na konsolach pod względem oprawy graficznej. Crytek pokazał tutaj prawdziwą moc swojego silnika graficznego, jednak gra spotkała się z ostrą krytyką głównie ze względu na krótką kampanię i nieco uproszczoną, powtarzalną rozgrywkę. Mimo to z chęcią ją zaliczę, niecodziennie bowiem mamy szansę zagrać w brutalną rąbankę rozgrywającą się w czasach starożytnego Cesarstwa Rzymskiego.

Drugim tytułem, ponownie ponownie jak rok temu, będzie przygodówko-serial od Telltale: The Walking Dead: Season 2 (od 16 kwietnia do 15 marca). Pierwszy sezon został udostępniony w ramach Games with Gold jakiś czas temu, więc każdy, komu spodobały się losy małej Klementynki w świecie opanowanym przez zombie, teraz będzie miał okazję poznać dalszy ciąg tej emocjonującej opowieści. Mimo, że sezon pierwszy pozostaje najlepszym pod względem fabularnym, sezon drugi to w dalszym ciągu jedna z najlepiej opowiedzianych historii w grach wideo.

Na Xbox 360, pierwszą grą będzie Darksiders (od 1 do 15 kwietnia). Bardzo solidna, doceniona zarówno przez recenzentów jak i graczy gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w jednego z Czterech Jedźców Apokalipsy. Już od dawna nosiłem się z zamiarem dania szansy tej grze, a przyciągały mnie zarówno opinie o przyjemnym systemie walki, jak i sprawnie wkomponowanych sekwencjach platformowych.

Ostatnim tytułem będzie Assassin’s Creed: Revelations (od 16 do 30 kwietnia), czyli ostatnia część z trylogii przedstawiającej historię Ezio. Gry z cyklu traktującego o asasynach potrafią zmęczyć ze względu na olbrzymi otwarty świat wypełniony milionem aktywności pobocznych, ale skupiając się na głównej fabule można spędzić naprawdę miło czas i chyba właśnie w taki sposób podejdę do tej części. A pominąłem ją po tym, jak znudziłem się swojego czasu “dwójką” i zrobiłem sobie “przerwę” trwającą aż do Black Flag.

Dla porządku przypomnę, że obie gry z X360 będą także działać na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. Ponadto, do 15 kwietnia, na Xbox One nadal dostępne jest Evolve: Ultimate Edition, jako jedna z gier marca.